Pokarm budulec i źródło energii prezentacja
0 ocen | na tak 0%.. Pojęcie kluczowe: Przemiana Treść: źródła i znaczenie składników pokarmowych: białek, tłuszczów, węglowodanów dla funkcjonowania człowieka.. Higiena i choroby układu pokarmowego Powtórzenie i utrwalenie wiadomości o układzie pokarmowym 11.. W każdym zadaniu jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź./ Głównym składnikiem budulcowym organizmu człowieka są: tłuszcze, białka,Temat: Pokarm- budulec i źródło energii.. Znaczenie węglowodanów, białek i tłuszczów w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.. Hasło programowe: Organizm człowieka.. Pozyskiwanie energii ztych źródeł w porównaniu z pozyskiwaniem energii z paliw kopalnych Pokarm - budulec i źródło energii 9.. Polub nasz Fanpage.. 2.Składniki pokarmowe : - białka - węglowodany ( cukry ) - tłuszcze - składniki mineralne - witaminy - woda.. Systematyczny podział organizmów 4.. Prosze to na jutro ;/ str. 26-27 i jeżeli macie to (24-25 ale jeżeli nie to tamte wystarczą ) Z góry dzięki :D 2 oceny | na tak 100%.. Za rozwiązanie całego testu możesz otrzymać maksymalnie 30 punktów.. Odżywianie to dostarczanie pokarmu każdej żywej komórce ciała.. Sposoby odżywiania się organizmów 5.. Układ limfatyczny i odporność organizmu 16.Ze względu na pochodzenie dzielą się na: - tłuszcze zwierzęce, których głównym źródłem są: smalec, słonina, masło i śmietana.. - łuszcze roślinne, których głównym źródłem są olej jadalne, oliwa z oliwek i margaryna..

Temat: Pokarm - budulec i źródło energii.

Do uzyskania energii wykorzystuje się: drewno słabe technologicznie, odchody zwierząt, słomę, wodorosty, odpady organiczne, osady ściekowe oraz oleje roślinne tłuszcze zwierzęce.. Najważniejsze pierwiastki budujące ciało człowieka.Tytuł Pokarm - budulec i źródło energii Etap edukacyjny III etap edukacji Autor Anna Skolmowska Zgłoszone przez Jarosław Cezary Słabiński - Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach Załączniki Pokarm - budulec i źródło energii.pdf (PDF, 420,82 KB)test > Pokarm - budulec i źródło energii.. Biologia - gimnazjum 2014-08-05 22:01:22; Co to jest .Sprawdź, czy poradzisz sobie z rozwiązaniem quizu Eduelo.. .Roczna produkcja energii: 4320 kWh Zasady bilansowania Rozliczenie roczne z opustem, w wysokości 80% energii oddanej do sieci.. Należą do nich: białka.. Połączenie pojęcia kluczowego z treścią: odżywianie się Odżywianie jest czynnością fizjologiczną polegającą na przemianie.Plik Energia mechaniczna.ppt na koncie użytkownika Pallea • folder Prezentacje - fizyka i astronomia • Data dodania: 24 mar 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Odnawialne źródła energii - źródła energii, które uzupełniają się w procesach naturalnych, lub ich zużywanie następuje w bardzo powolnym tempie, przez co traktowane są jako niewyczerpalne - słońce, wiatr, woda, wnę - trze Ziemi, biomasa..

Zakres treści: Niezbędne składniki pokarmowe.

Może być wykorzystana jako pokarm (energia) dla człowieka lub jako energia elektryczna.. Krwioobiegi 13.. Tłuszcze stanowią ok. 10% masy ciała, wchodzą w skład tkanki tłuszczowej podskórnej (zapas energii).W tej prezentacji przedstawione zostały niektóre z alternatywnych źródeł energii.1.. Dlaczego musimy się odżywiać?. Budowa i działanie serca 14.. Odpowiedz na pytanie z działu: VII - Biologia - Układ pokarmowy - Pokarm - budulec i źródło energiiEnjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.2 Kurs: Roboty związane z montażem i remontem instalacji grzewczych 4 Źródła energii, ich charakterystyka i wpływ na środowisko 4.1 Konwencjonalne źródła energii 4.1.1 Gaz ziemny Gaz ziemny jest naturalnym paliwem wydobywanym ze złóż znajdujących się w skorupie ziemskiej.Kartkówka „Pokarm - budulec i źródło energii", plik: kartkowka-pokarm-budulec-i-zrodlo-energii.pdf (application/pdf) Puls życia Kartkówka do lekcji „Pokarm - budulec i źródło energii" z działu „Układ pokarmowy"Temat: Pokarm-budulec i źródło energii 1.Jedzenie jest niezbędne organizmowi do wykonywania wszystkich czynności życiowych.. 3.Rola składników pokarmowych : - budulcowa - energetyczna - regulującaPokarm - pożywka dostarczająca substancji chemicznych ważnych dla zachowania zdrowia i rozwoju organizmu.Są to tzw. składniki odżywcze spełniające wiele funkcji w organizmie: ..

Układ pokarmowy.

Pokarm dostarcza substancji regulujących funkcjonowanie organizmu.Scenariusz lekcji z biologii - Pokarm - budulec i źródło energii Najnowsze Webquest - szkolenie w ramach cyklu "Aktywizacja czytelnicza uczniów poprzez Internet"Układ Pokarmowy Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: A, D, E, K rozpuszczalne w wodzie: B6 B9, B12, C, H, PP Sole mineralne Cukry makroelementy: pierwiatki wystepujace w duzej ilosci, ktore pelnia funkcje budulcowe mikroelementy: piewiastki wystepujace w malej ilosci ktorePomóż nam się rozwijać.. dostarczają budulca do tworzenia, odbudowy lub utrzymania tkanek; pomagają regulować procesy zachodzące w ciele;Ćwiczenia Biologia pokarm-budulec i źródło energii.. Proszę o jak najszybszą pomoc w zadaniach.. 2.Podział składników pokarmowych: a) białka (proteiny) zbudowane z aminokwasów (endogenne - wytwarzane w organizmie,1.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Biologia 2 gimnazjum temat Pokarm-budulec i źródło energii !. 0 0 Odpowiedz.. 2012-05-21 20:13:09; Słońce jako główne źródło energii na ziemi 2011-05-04 22:06 .Pokarm - budulec i źródło energii Brak ocen 1.Odżywianie to dostarczanie pokarmu każdej żywej komórce ciała 2.Składniki pokarmowe : - białka - węglowodany ( cukry ) - tłuszcze - składniki mineralne - witaminy - woda 3.Rola składników pokarmowych…Test Pokarm - budulec i źródło energii, podrozdział podręcznika Puls Życia dla Klasa II..

Czy glukoza stanowi podstawowe źródło energii dla komórek organizmu ?

BIAŁKA to podstawowy budulec dla organizmu, składają się z aminokwasów.. Pokarm dostarcza substancji budulcowych potrzebnych do wzrostu i rozwoju organizmu oraz do jego regeneracji.. - Około 30% zużycie własne ( 4320* 30% = 1296 kWh) - 3024 kWh podlegają bilansowaniu, więc możemy odebrać 3024* 80% = 2419,2 kWh 1296 kWh + 2419,2 kWh = 3715,2 kWh Zbilansowalibyśmy całkowicie energię .Składniki odżywcze - substancje chemiczne dostarczane do organizmu przez pokarm, który dostaje się do niego poprzez układ pokarmowy i wydobywane są z niego w procesie trawienia.Elementy produktów spożywczych są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.. Budowa i rola układu pokarmowego 10. pełnowartościowe (zwierzęce oraz pochodzące z roślin strączkowych)Test "Pokarm - budulec i źródło energii" /Poniższy test składa się z 30 zadań.. 2 0 Odpowiedz.. Komórkowa budowa organizmów 3.. Budowa i funkcje krwi 12.. Choroby i higiena układu krwionośnego 15.. Dziękujemy !😍 Pokarm - budulec i źródło energii 1.Odżywianie to dostarczanie pokarmu każdej żywej komórce ciała 2.Składniki pokarmowe : - białka - węglowodany ( cukry ) - tłuszcze - składniki mineralne - witaminy - woda 3.Rola składników pokarmowych : - budulcowa - energetyczna - regulująca 4.Białka : a) […]Temat: Pokarm - budulec i źródło energii..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt