Różne tematy w sztuce prezentacja
Edytuj pliki PowerPointa za pomocą Prezentacji.porzĄdku plam barwnych w wielu odcieniach jednego lub kilku kolorÓw.. Potem wspólnie wyłoniliśmy dwa obrazy, które najbardziej nam się z nim kojarzą.W sztuce pojawiają się różne tematy, które można pogrupować na: sceny rodzajowe, sceny religijne, portret, martwa natura, pejzaż, abstrakcja.. „abstrakcja" (grafika komputerowa) na Uczę.pl.. 2011-05-12 17:31:07 PILNE Co trzeba zrobic żeby móc dalej robic prezentacje w power point jak wyskoczyl blad MCI?. W prezentacjach interaktywnych mamy możliwość swobodnego poruszania się między partiami materiału, czyli zawsze możemy wrócić np. do menu głównego i wejść w kolejny dział (bardzo .Dnia 27 lutego na lekcji plastyki w klasie 7b pogłębialiśmy wiedzę na temat dzieł sztuki z różnych stron świata.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Szablony prezentacji PowerPoint w temacie Sztuka i kultura.. Konkurs drużynowy 2.1 3.1 3.2 • portret • pejzaż • martwa natura • scena zbiorowa, scena rodzajowa • malarstwo historyczne • malarstwo batalistyczne • malarstwo sakralne (religijne) • malarstwo mitologiczne .Prezentacje multimedialne możemy podzielić na 2 typy: prezentacje interaktywne i prezentacje liniowe.. w przypadku pierwszej, obraz tworzĄ barwy zbliŻone do siebie, w przypadku drugiej, barwy znacznie rÓŻniĄce siĘ.Notatka: Kompozycja - w sztukach plastycznych układ elementów zestawionych ze sobą w taki sposób, aby tworzyły one harmonijną całość..

Raj jako temat i motyw w sztuce.

Szablony PowerPoint z tej kategorii posiadają jasyn design o wysokiej jakości, dzięki któremu prezentacja stworzona na ich podstawie wygląda bardziej atrakcyjnie i profesjonalnie.. obraz moŻe byĆ namalowany w gamie barwnej ciepŁej czy teŻ gamie barwnej zimnej.. Omów temat na dowolnie wybranych przykładach.. W swej prezentacji przedstawię kilka z takich postaci.. Na wybranych przykładach przedstaw sposoby kreowania postaci wojownika w literaturze i innych dziedzinach sztuki.. miejsce na Twoją prezentację.. Na skomplikowany obraz tej sztuki składają się: ruchy artystyczne, tendencje i manifesty.O czym zrobic prezentacje w power poincie na temat PRL ?. 4.Bohaterowie różnych epok w dziełach literackich i ich adaptacjach filmowych.. Goście zasiadali przy skromnie ozdobionym stole .. rozrÓŻnia siĘ rÓwnieŻ gamĘ barwnĄ wĄskĄ lub teŻ szerokĄ.. ja zrobilam taki że dałam zdięcia tego za co przezywamy rożne osoby z naszej klasy i smieszne tłumaczenia imion wyszło super:-):-):-) .Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Przedstaw na wybranych przykładach z różnych epok.. W pliku znajduje sie plansza edukacyjna dotycząca róznych tematów w sztuce: sceny religijnej, pejzazu, portretu, abstrakcji, sceny rodzajowejW pliku znajduje sie plansza edukacyjna dotycząca róznych tematów w sztuce: sceny religijnej, pejzazu, portretu, abstrakcji, sceny rodzajowej..

Motyw powstań w literaturze i sztuce.

Omów problem, analizując wybrane utwory.. Analizując wybrane teksty kultury, przedstaw sposób funkcjonowania motywu.. Rozważ zagadnienie, odwołując się do liryki wybranych autorów.. 2011-03-29 20:07:09 Power Point 2003 potrzebne na prezentacje a nie mam na kompie skąd moge ściągnąć poprawną wersje?. Omów na wybranych przykładach.. Wymagania edukacyjne formułowane są w oparciu o podstawę programową oraz "Program nauczania plastyki w klasach 4-6 szkoły podstawowej "Do dzieła" autorstwa J. Lukas i K. Onak (NOWA ERA).Utwórz nową prezentację i edytuj ją razem z innymi osobami w tym samym czasie.. Tytuł mojej prezentacji to "Różne ujęcia motywu przemijania w literaturze i sztuce.. Fryderyk Chopin - Jolanta Kosel ZS Krzanowice - nowość.. 32.Można pomyśleć, że tworzenie prezentacji to temat zupełnie niezwiązany z analityką internetową.. Przedstaw temat, analizując wybrane przykłady.. Literackie i filmowe pary kochanków.Różne tematy w sztuce 1.. Historii sztuki • Sztuka antyczna Antyk, a więc cywilizacja starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu od końca II tysiąclecia p.n.e. do V w.n.e ., leży u podstawDziedziny sztuki • Rysunek • Malarstwo • Rzeźba • Architektura • Grafika • Rzemiosło artystyczne.. Różnica między nimi jest bardzo prosta.. Na początku przedstawiłam postać artysty..

Multimedialna prezentacja o regionie.

Tematem głównym był Leonardo da Vinci i inspiracje jego twórczością w sztuce nowoczesnej.. Sztukę tworzenia prezentacji powinien posiąść każdy Analysis Ninja.Dokonaj analizy porównawczej postaw obecnych w różnych tekstach kultury.. Pracuj niezależnie od tego, czy masz połączenie z internetem.. Nic bardziej mylnego.To właśnie od tego, czy dane zostaną przedstawione dobrze i przekonująco zależy często rozpoczęcie projektu czy przydzielenie budżetu.. Język plastyki • barwy - barwy podstawowe i pochodne, szeroka gama barw, wąska gama barw, barwy ciepłe, barwy2.Artystyczne ujęcie macierzyństwa w literaturze i sztuce.. Najciekawsze są te o złożonej psychice, łączące w sobie rozmaite cechy i nieprzewidywalne.. Uwzględnij kontekst historyczny lub kulturowy.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Celem kompozycji jest osiągnięcie zamierzonego efektu plastycznego poprzez umiejętne dobranie kolorów, kształtów, proporcji, faktur i położenia .W literaturze i sztuce, podobnie jak w życiu nie ma kobiet jednoznacznych..

10.Różne ujęcia motywu gór w literaturze i sztuce.

2010-05-14 19:02:42PREZENTACJA : Temat: Wizja Sądu Ostatecznego w literaturze i sztuce.. 11.Związki poezji z muzyką.. Motyw zesłania w literaturze i malarstwie.. Zbiory te liczą obecnie ok. 1 600 dzieł obejmujących malarstwo, rzeźbę, grafikę, rysunek i różne .Hans Christian Andersen - przygotowała Katarzyna Semla - nauczyciel bibliotekarz w Szkole podstawowej nr 5 w Żywcu - nowość!. Znacie jakieś ciekawe tematy na prezentację komputerową?. Quiz na temat Marii Skłodowskiej-Curie - Kinga Katarzyńska SP nr 3 w Lesznie - nowość!WYMAGANIA EDUKACYJNE I KRYTERIA OCENIANIA Z PRZEDMIOTU PLASTYKA klasa 5 Przedmiotowy system oceniania ma na celu wspieranie rozwoju intelektualnego i osobowościowego ucznia.. Zaprezentuj na podstawie wybranych dzieł.. Analizując temat, odwołaj się do wybranych przykładów.. Wielkie przyjaźnie w literaturze i filmie.. Motywy apokaliptyczne zyskały ogromną popularność.. Omów sposoby jego prezentacji i funkcje w utworach literackich, malarskich, filmowych.. Biblia oprócz dorobku antyku jest jednym z dwu najważniejszych źródeł naszej kultury, z niej wyrasta bogactwo literatury i sztuki.Scenariusz lekcji 24.. Niektórych gości prosił o wygłoszenie swych .Sztuka współczesna - aktualny okres w dziejach sztuki, którego początek umownie wyznaczono na połowę XX wieku (po II wojnie światowej).. Nie podlega on jeszcze ustalonym, czasowym podziałom.. 12.Komiks jako specyficzna forma literacka.. 3.Autoportret słowem i pędzlem malowany.. Przykład wstępu:Uczestniczyli w nich głównie ludzie pióra i artyści .. Wszystkie szablony są w pełni edytowalne i wyposażone we mnóstwo różnych gotowych slajdów .Sztuka, Kultura, Książki (1044768) Sztuka, Kultura, Książki (1044768) .. : Adam Albert Chmielowski (Gabriela Bonk) - nowość.. Choć taka analiza musi opierać się na wielu uproszczeniach, chociażby z uwagi na zróżnicowanie nurtów w sztuce poszczególnych epok, daje nam ona pewne wyobrażenie o tym, jakie cechy były u kobiet pożądane na przestrzeni wiekówTematem mojej prezentacji jest: przedstawienie różnych sposobów funkcjonowania motywów biblijnych w literaturze i sztuce na przełomie XIX i XX wieku.. tematy w sztuce - sceny rodzajowe, sceny religijne, portret, martwa natura, pejzaż, abstrakcja.. Przedstaw na wybranych przykładach dzieł literackich i plastycznych".prezentacji.. Różne .. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!W swoim wystąpieniu chciała bym przedstawić motyw przemijania na podstawie różnych dzieł literackich oraz plastycznych.. Oglądamy dzieła sztuki w albumach.. Wyrażały ukorzenione objawy i lęki człowieka.O tym, jak w danej epoce historycznej wyglądał ideał kobiety, możemy przekonać się przede wszystkim z dzieł sztuki: rzeźb i obrazów.. Słowo Apokalipsa oznacza odsłonięcie, czyli objawienie.. Rozmowy toczyły się na różne tematy między innymi o komisji edukacyjnej , potrzebie reform , literaturze , sztuce i malarstwie , a również o historycznych wydarzeniach w Polsce ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt