Mały książę test z odpowiedziami
Bo był on niepodobny do innych.. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.Mały Książę od początku z zainteresowaniem śledził, jak kwiat się rozwijał.. Nieprzyjemnie robi się testy z błędami, przez to ci, którzy nie znają .. własny TEST Twoje odpowiedzi zostały wyróżnione 1.. Egzamin Ósmoklasisty powraca po latach i w poniedziałek, 15 kwietnia, uczniowie klas ósmych napiszą egzamin z języka polskiego.. Test ze znajomości książki Mały Książe.. Mały Książę czuł, że z takiego niezwykłego pędu rozkwitnie coś pięknego.. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.Mały Książę zaprzyjaźnił się z Lisem.. Tak samo liczba odpowiedzi.. c) o małych rozmiarach.. Mały Książę prosi żmiję o ukąszenie.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. b) większej od Ziemi.. Jak dobrze pamiętasz przygody tajemniczego chłopca z obcej planety?. To już kolejne, mimo strajku nauczycieli, egzaminy końcowe w kwietniu.. Róża jednak wolno rozkwitała.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Na planetę B-612 Mały Książę .Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery..

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

Quiz w Poczekalni.. Wytnij je i ustal, które z nich są związane z pobytem bohatera na swojej planecie, a które - z jego podróżą.. ostrzegł przed myśliwymi.. Pytania będą znane tuż po egzaminie.. Lektury 5 lat temu.. Kochają go miliony.. Rozwiąż test!Mały Książę oglądał zachód słońca 43 razy, a takiej odpowiedzi nie podano, poza tym miał dwa wulkany czynne i jeden wygasły.. Mały Książę… umiera albo wraca na B-612.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - jeśli całym sercem zagłębiłeś się w opowieść o przygodach Małego Księcia, powinieneś sobie poradzić, ale łatwo nie będzie!. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. ze strony Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Mały Książę - quiz wiedzy o niezwykłej książce Antoine de Saint-Exupéry.. Planecie zagrażały: dęby; bambusy; baobaby; żadna roślina nie stanowiła zagrożenia.. Dlaczego zainteresował się tym właśnie pędem?. a) z asteroidy 112 b) z gwiazdy 3787 c) z planety B-612 d) z nieodkrytej planetytest szczegółowy z małego księcia.. Ulubionym zajęciem Małego Księcia było: wąchanie polnych kwiatów; przyglądanie się .8.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Prawdopodobnie przeczytałeś lekturę i znałeś odpowiedzi na większość pytań!. Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi..

Dlaczego Mały Książę chciałTest Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.

Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Anna Torbiak Data publikacji 2013-09-30 Średnia ocena 0,00 Pobrań .Pytania z Małego Księcia?. Było znacznie prościej niż na próbnych testach - tak uczniowie wychodzący z sal egzaminacyjnych najczęściej .Mały Książę i róża Przeczytaj poniższe hasła dotyczące relacji Małego Księcia z różą.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Narrator, Mały Książę 0-1 4. c) o świcie następnego dnia 0-1 5.. Rozwiąż test.. pokłócił się z lotnikiem.. Wystarczy, że jeszcze trochę powtórzysz, a na .Test dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum.. 5.Test: Na planecie Latarnika jedna minuta odpowiadała: a) jednej godzinie b) jednemu tygodniowi c) jednemu dniowi d) jednej sekundzie Rozwiązanie .. Skąd według narratora przybył Mały Książę?. Mały Książę ujrzał ogród pełen róż - zrozumiał, że jego Róża wcale nie była jedyna.. TEST OCENIAMY ZGODNIE Z PODANYMI NIŻEJ SUGESTIAMI Wariant A Numer zadania Odpowiedź Punktacja 1. ósmego dnia (licząc od zepsucia się motoru) 0-1 2. pustynia Sahara 0-1 3.. Mały Książę zrozumiał, że dla niego Róża była jedyna i postanowił do niej wrócić.. Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi..

W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania:TEST Z LEKTURY: Mały Książę.

Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. Kim z zawodu był autor Małego Księcia?. Żmija zgadza się.. Lotnik znalazł się na pustyni a) z powodu awarii samolotuEgzamin ósmoklasisty 2019 - język polski.. Czy poradzisz sobie z pytaniami dotyczącymi fabuły książki o przygodach Małego Księcia?. Uświadomienie sobie delikatności róży.- odpowiedź niepoprawna lub brak odpowiedzi 0 punktów.. „Mały Książę" 0-1 6. c) A.de Saint .Mały Książę - test z wiadomości o lekturze.. wcale nie chciał wracać.. Rozwiąż test z lektury i sprawdź!Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury.. 13 V 2020 r. - sprawdzenie znajomości treści lektury Proszę rozwiązać test, rozwiązany test lub odpowiedzi wszyscy odsyłają do 13 V 2020 r. do godz. 12.00 1.. Następnie wklej je do zeszytu tak, by prezentowały wydarzenia zgodnie z tym podziałem.. zapolował z nim na kury.. Świat książki Antoine de Saint Exupery "Le Petit Prince" - najczęściej tłumaczonej książki świata.. Odpowiedzi i Arkusze CKE znajdziecie w tej naszej galerii.. Mały Książę zdecydował się wrócić na swoją planetę, ponieważ:3.. Wyślij zgłoszenie Niki55.. c) wodę.. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. 1 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. Co naprawdę przedstawiał rysunek narratora, który dorośli określali jako kapelusz?. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury.. Kolekcja blisko 500 książek w ponad 200 językach.Egzamin Ósmoklasisty 2019: Język polski [PYTANIA, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANE ARKUSZE CKE].. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W jaki sposób narrator Małego Księcia znalazł się na pustyni?. Planeta Małego Księcia była: bardzo mała; średniej wielkości; w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. 231 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka.. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Pytania zawarte w teście.. Odczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. Rozwiąż test!Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Sprawdź, co pamiętasz z lekturyTest z lektury ,,Mały Książę" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdź odpowiedzi i arkusze CKE.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. Lotnik znalazł się na pustyni z powodu: awarii samolotu; braku paliwa w maszynie; katastrofy.. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.Temat: Test ze znajomości lektury „Mały Książę".. Skomentuj.. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie..Komentarze

Brak komentarzy.