Cechy charakteru achillesa i hektora
Jeden i drugi, należą do odważnych, i mężnych rycerzy.. 2010-09-24 17:52:09Jedną z nich była postać Achillesa.. Ich czyny podlegają bezpośredniej ocenie moralnej, zawartej w wypowiedziach współbohaterów "Iliady", a także ocenie pośredniej, dokonywanej przez czytelnika .Sądzę, że nie można jednoznacznie ocenić Achillesa.. W przepowiedniach wróżbici mówili, że bez Achillesa Troja nie będzie zdobyta.. Cechy eposu Akcja eposu rozgrywa się w przeszłości.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Po walce i zbezczeszczeniu zwłok Hektora przyjechał do Achillesa Priam - król Troi i ojciec bohatera trojańskiego, aby wykupić od niego zwłoki syna.. Achilles był synem bogini morskiej, Tetydy, i śmiertelnika, Peleusa.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. Natomiast Hektor, wódz Troi, jest bohaterem mniej porywczym, stara się żyć rozważnie .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Bohaterami Troi, jednej z najlepszych produkcji filmowych Hollywood, jest Achilles, antyczny heros oraz najdzielniejszy z trojańskich wojowników, czyli Hektor.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Poczynaniami Achillesa także rządzi fatum, z którym nie ma jak walczyć - najpierw traci Bryzeidę, potem Patroklesa..

Styl jego walki nie przekładał się na jego cechy charakteru.

Po walce i zbezczeszczeniu zwlok Hektora przyjechal do Achillesa Priam - król Troi i ojciec bohatera trojanskiego, aby wykupic od niego zwloki syna.Za sprawę honoru uważał stanąć twarzą w twarz z przeciwnikiem: ,,Lecz teraz serce mi każe stanąć i zetrzeć się z tobą.. Bohatera zabija strzała wystrzelona przez Apollona.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Wiernie służyli swojej ojczyźnie.. 2010-10-06 19:22:36 Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora ?Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Samodzielnie wyszukajcie we fragmencie Achilles.W Iliadzie, starożytnym eposie greckim, narrator ukazuje nam sylwetki dwóch postaci, Hektora oraz Achillesa.. Achilles jest potomkiem Tetydy i Peleusa.. Homer opisuje w "Iliadzie" dwa wyraźne, mocne charaktery: Achillesa i Hektora.. Został on wychowany na wyspie Skyros razem z córkami króla Lykomedesa.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. Ich czyny podlegają bezpośredniej ocenie moralnej, zawartej w wypowiedziach współbohaterów "Iliady", a także ocenie .A oto cechy eposu, które odnajdziesz w Iliadzie (większość przykładów opiera się na fragmencie pojedynku Achillesa z Hektorem)..

Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.

grecka) - Legendarny bohater tesalski, król Myrmidonów we Ftyi, syn Peleusa, i nereidy Tetydy.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.. Pomimo tego, że był wielkim rycerzem, po starcie przyjaciela załamał się.. Na kartach eposu odnajdujemy bohatera również takiego, który rozpacza, żałuje, jest smutny z powodu utraty kogoś bliskiego.. Uważany za prototyp greckiej koncepcji męskiej odwagi i urody, ideał młodzieńca.. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym, Rak należy do krzyża kardynalnego - oznacza to, że osoby spod tego znaku są wytrwałe, mają skłonności do inicjowania wielkich przedsięwzięć.Po rozmowie z matka zapalal checia zemsty na Hektorze.. Znajdujemy przykłady świadczące o niezwykle czułej naturze Pelisy, a przede wszystkim tęsknocie i wzruszeniu, jakie wywarły u niego wspomnienia rodziców .Stały epitet, jakim obdarzył Achillesa Homera, brzmi "szybkonogi".. Achilles był wysportowanym, walecznym i przystojnym mężczyzną.. Achilles był synem Peleusa i nimfy Tetydy.Homer opisuje w "Iliadzie" dwa wyraźne, mocne charaktery: Achillesa i Hektora.. Tylko raz pozwolił sobie na chwile słabości.. Zanurzając go w rzece trzymała go za piętę, stąd jest to jedyny słaby punkt Achillesa.Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?.

Te ścierające się ze sobą postacie mają bardzo wyraźnie zarysowane cechy charakteru.

Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Jego uroda była ogromnym przeciwieństwem osobowości.. Hektor i Achilles to bohaterowie utworu Homera pt. "Iliada".. Pozwoli nam to na jeszcze bardziej efektywne funkcjonowanie zarówno w domu, grupie znajomych, związku jak i w pracy.Rak to czwarty z kolei znak zodiaku, który należy do trygonu wodnego.. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć lat wojny pomiędzy Trojanami i Grekami.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Budzi litość u Achillesa i odzyskuje ciało poległego.. Materiał do tych zagadnień znajduje się w podręczniku na stronach 132 - 135 Przeanalizujcie proszę materiał dotyczący portretu Hektora, zwróćcie uwagę na jego cechy charakteru, motywy postępowania itp. ,,Achilles wzruszył się.Cechy charakteru są naszym wyjątkowym wyposażeniem ale oczywiście przez całe życie możemy je wzbogacać poprzez pracę nad pozytywnymi cechami charakteru oraz eliminowaniem tych negatywnych..

Pojedynek Hektora z Achillesem z filmu „Troja" przedstawia ...Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?

Lektura niestety jest długa, ale bardzo zajmująca.. Polecam!. Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.Portrety wojowników- charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Wskazanie cech eposu w podanym fragmencie.. Ostatecznie także zginie, trafiony strzałą w piętę, i podzieli los swojego przeciwnika Hektora.Wygląd zewnętrzny: O wyglądzie zewnętrznym obu bohaterów, tzn. Achillesa i Hektora, mamy mniej informacji niż o ich charakterach.. Achilles jest także okrutny i bezlitosny, gdyż zanim oddaje ciało Hektora ojcu, bezcześci je, przywiązując go do kół rydwanu za nogi.. W czasie walki potrafił być bezlitosny, okrutny i nieczuły.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Niewątpliwe jest jednak, że obaj byli bardzo mężni i honorowi.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Aby ocalić honor musiał jednak stanąć do walki.. 1 Historia 1.1 Narodziny 1.2 Dzieciństwo 1.3 Wojna Trojanska 1.4 Dalsze dzieje Uchodził za syna Peleusa - króla jednego z miast .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Matka przebrała go za królewnę i ukryła na dworze króla Likomendesa, ale sprytny Odyseusz poznał się na podstępie.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Tutaj objawiają się ludzkie uczucia Achillesa.. 2010-09-26 19:30:04 Język polski.. W walce był nieustępliwy i okrutny.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.Achilles(mit.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Achilles- syn Tetydy, określanej jako bogini morza, oraz Peleusa, króla Ftyi.Pomimo twarzy, która określić by można jako piękną z jej subtelnymi i delikatnymi rysami, miał potężne, umięśnione ciało.Każdego będziemy cenić za różne cechy dobre i krytykować za złe.. Trafia ona Achillesa w piętę, jedyny punkt, poprzez zranienie którego można było doprowadzić do śmierci herosa.Achilles jest synem Peleusa i boginki Tetydy.. Zachęcam wszystkich do poznania szczegółowych losów bohaterów Iliady.. Te ścierające się ze sobą postacie mają bardzo wyraźnie zarysowane cechy charakteru.. Osoby z tego trygonu są najsympatyczniejsze i najłagodniejsze.. Był głównym bohaterem i centralną postacią „Iliady" Homera.. Iliada powstała najprawdopodobniej w VIII w. p.n.e. (a spisana została jeszcze później), natomiast zdarzenia opisywane w tym utworze sięgają kilkuset .Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Zwyciężę ciebie lub zginę.".Komentarze

Brak komentarzy.