Owoce i warzywa po niemiecku ćwiczenia
Ćwiczenie wymowy (nazwy owoców i warzyw).. Jeśli jesteście zainteresowani taką dietą to koniecznie musicie znać nazwy jak największej liczby warzyw.. (Owoce są zdrowe.). MYSZA282 4 lata temu.. Składają się one z dwóch lub więcej wyrazów pisanych łącznie, z których ostatni zawsze jest rzeczownikiem, a poprzednie wyrazy mogą być innymi częściami mowy, np. przymiotnikami.Przykłady użycia - "warzywa" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Część z nich ma nazwę podobną do polskiej, a część podobną do angielskiej, co znacznie ułatwia nauczenie się większości z nich.Ćwiczenia do wydruku.. Jakie jest twoje ulubione warzywo?. Obrazki będą podpisane słówkami po niemiecku, a na nagraniu dwukrotnie usłyszycie dane słówko .Owoce i warzywa- (Obst und Gemüse) ananas- e Ananas jabłko- r Apfel pomarańcza- e Apfelsine (e Orange) morela- e Aprikose banan- e Banane jagoda- e Beere gruszka- e Birne jeżyna- e Brombeere daktyl- e Dattel żołędź- e Eichel figa- e Feige granat- r Granatapfel borówka- e Heidelbeerev malina- e Himbeere porzeczka- e Johannisbeere kasztan- e Kastanie wiśnia- e Kirsche"owoce" po niemiecku — Słownik polsko-niemiecki | zobacz "owoce" po polsku .. indeks Die Gesundheit - Zdrowie - Niemiecki słownik tematyczny.. Wegetarianie rezygnują z mięsa i żywią się w większości warzywami..

Warzywa po niemiecku.

Przygotowałam kilka drobiazgów - znajdziecie je w pliku powyżej.WARZYWA I OWOCE • KONSPEKTY I KARTY PRACY • pliki użytkownika jolas_79 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • warzywa.doc, zapasy.jpgOwoce po niemiecku można bez problemu nauczyć się właśnie z Fiszkoteką!. Nauka niemieckiego dla dzieci od podstaw.I pamiętaj: po polsku rzeczownik ‚warzywa' używa się w liczbie mnogiej, na przykład:Warzywa są zdrowe!. Są one obecne w naszym życiu codziennie.Warzywa są zdrowe i zawierają dużo witamin, dlatego jemy je czasem parę razy dziennie.Dawno nie produkowałem nic w tej formie, więc tym bardziej cieszę się, że udało mi się naleźć chwilę, aby zaprezentować kilka słówek z działu „Obst - owoce".. Na materiale wideo nie znajdziecie żadnego słówka po polsku.. INSTRUKCJA: Jak wykonać fiszki.. Owoce po niemiecku Nie wiesz, jak jest po niemiecku arbuz, brzoskwinia, gruszka, jabłko czy malina?Coraz większą popularnością cieszy się wegetarianizm.. Począwszy od dzieciństwa, przez dorosłość, aż do starości każdy powinien jeść owoce.. Link do pobrania 30 kart znajduje się poniżej.. W ten sposób na pewno powiększysz zasób swojego słownictwa i będziesz wiedział, z czego składają się potrawy.. rzeczownik.. Biznes i Finanse (34507) Biznes i Finanse (34507) Wszystkie (34507) Banki (7586) Bankowość Elektroniczna (42) E-biznes (3844) Ekonomia (1809) Fundusze UE (615) Giełda (793) Inwestowanie .W skład zestawu wchodzą: - 3 kolorowe karty pracy w formacie A4 wygodne do wydrukowania w dowolnej ilości do pracy z uczniem, - 18 obrazków z podpisem po niemiecku oraz 18 obrazków bez podpisu (format A5), przedstawiających owoce i warzywa: jabłko, gruszka, śliwki, arbuz, winogrona, truskawki, maliny, banan, cytryna, pomarańcza, pomidor, ziemniaki, ogórek, cebula, papryka, burak .5..

Owoce i warzywa - karty pracy.

Pytania .. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. 49 fiszek sprawi, że nie będziesz miał problemów z nazewnictwem po niemiecku.Owoce to bogate źródło witamin i naturalnego cukru.. Przyporządkowanie owoców i warzyw do kolorów (czerwony, zielony, żółty) - tabelka.. Niemiecki - Owoce - Pokoloruj słowa.. Warzywa po niemiecku przydają się nam w wielu sytuacjach, od zakupów w sklepie, po przepisy kulinarne, dlatego warto się ich nauczyć.. Biznes i Finanse (34629) Biznes i Finanse (34629) Wszystkie (34629) Banki (7600) Bankowość Elektroniczna (50) E-biznes (3855) Ekonomia (1816) .Owoce po niemiecku to naturalnie obowiązkowa pozycja do nauki!. .Warzywa, słownik polsko-niemiecki Dzisiaj postaram się przybliżyć Państwu temat warzyw po niemiecku.. Pytania do uczniów: Jaki jest twój ulubiony owoc?. Od wieków owoce zapełniały nam brzuchy jako najlepsze przysmaki.. Niemiecki - Owoce - Wykreślanka; Niemiecki - Owoce - Dobierz odpowiednie nazwy.. Quiz w Poczekalni.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Są źródłem bardzo istotnych witamin, których spożywania jest niezbędne do zachowania dobrej kondycji zdrowotnej.Owoce i warzywa - karty obrazkowe.. Owoce, warzywa i zioła: warzywo - das Gemüse (-) marchew - die Karotte (-n)Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Owoce po Niemiecku?.

owoce.

W tym słowniczku tematycznym dowiecie się jak nazywają się poszczególne owoce po niemiecku, jak i 3 popularne idiomy niemieckie z owocami w roli głównej.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Potrzebuje wszystkie warzywa i owoce z rodzajnikami na niemiecki.. Załączam wzór kilku kart obrazkowych.. Prezentacja dialogów - zakupy w sklepie owocowo-warzywnym.. Niemiecki - Owoce - Na deser.. Polish JO: Przekonacie się teraz jaka jest wiedza dzieci na temat tego skąd biorą się warzywa .Czy znasz te owoce i warzywa po niemiecku?. Udostępnij.. Tak i teraz mam nadzieję, że nie będziesz się męczyć z tematem owoce po niemiecku.Postarałem się tutaj przedstawić tylko te najbardziej potrzebne informacje!Lektion 4 Produkty spożywcze po niemiecku.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Niemiecki - Owoce - Piszemy po śladzie.. Te same zasady dotyczą owoców po niemiecku.Niemiecki dla opiekunek seniorów.. Fiszki.. Polish ♫Nie ma innej drogi♫ ♫Dans l'espace, więc pomóż♫ (Śpiewa) ♫Zebrać owoce ♫ (Śpiew)‹ Die Frucht - Owoce - Niemiecki słownik tematyczny.. Na czwartej lekcji pójdziemy na zakupy i nauczymy się jak odmieniać rzeczowniki w czwartym przypadku, bierniku (Akkusativ), odpowiadającym na pytanie kogo?co?Isst du genug Obst - czy jesz wystarczająco dużo owoców?.

Zobacz również: Jedzenie po niemiecku i Owoce po niemiecku.

Pytania .. zrywać (owoce, warzywa) = pflücken +1 znaczenie.Visit the post for more.. Niemieckie nazwy potraw, posiłków, produktów spożywczych, niemieckie nazwy owoców i warzyw.Owoce i warzywa po niemiecku W prezentowanej przez nas lekcji poznasz wszystkie owoce i warzywa po niemiecku, a także spożywane na co dzień napoje.. Po niemiecku warzywa mają liczbę pojedynczą: das Gemüse, czyli mówi się: Gemüse ist gesund!. Niemiecki - Owoce - Mój ulubiony owoc (ranking).. Wystarczy kilka razy przejrzeć materiał, aby zorientować się, że wszystkie owoce są opanowane do perfekcji.. Kupujemy owoce, warzywa, pieczywo i napoje po niemiecku.. Wersja do wydruku Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadaćPrzy omawianiu produktów spożywczych, takich jak warzywa i owoce, nie można pominąć, że są one dla nas bogatym źródłem witamin i składników mineralnych.To nie jedyna ich zaleta, ponieważ jest ich naprawdę bardzo dużo, lecz także wspomnijmy, że są to produkty o niskiej wartości energetycznej, po prostu o małej zawartości kilokalorii [kcal].Rzeczowniki złożone [].. Twój adres email nie zostanie opublikowany.. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *CD 1 93 LEKCJA 7 Warzywa: Smaki: W restauracji: Dla ambitnych!. 95 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Obst, czyli owoce po niemiecku, nie ma liczby mnogiej, a sam rzeczownik Obst (das Obst) jest używany bez rodzajnika.. Słówka z wymową i ćwiczenia online i do wydruku.. Owoce - cz.1 - b/c; Owoce - cz.1 - kolor .Język niemiecki dla dzieci - warzywa po niemiecku.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..Komentarze

Brak komentarzy.