Zasady prowadzenia rozmowy telefonicznej z klientem referat
To „rzut na taśmę", ostatnia szansa.. II.Pamiętaj, że każdy klient jest ważny, a z wiele sytuacji może zakończyć się happy endem.. wybrałam kilka tematów: Telefonowanie do potencjalnego klienta Prezentacja oferty handlowej Prośba o udzielenie kredytu Zamknięcie sprzedażyDziesięć złotych zasad obsługi skarg i reklamacji klientów.. Raport znacznie ułatwi Ci stosowanie każdego z kolejnych sposobów na wyjątkową rozmowę.. Warto zastosować następujące posunięcia: - daj klientowi wybór na zasadzie alternatywy „Zamówienia przyjmujemy e-mailem i faksem.Skuteczna rozmowa z klientem jest celem wszystkich handlowców.. Przydaje się on najczęściej podczas kontaktu telefonicznego, ale bywa także pomocny podczas bezpośrednich spotkań z klientami.. Pamiętaj jednak żeby nie trwało to zbyt długo.. Trudno zliczyć rozmowy, które odbywamy w ciągu dnia: zarówno te służbowe, jak i prywatne, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu.. Okaż zrozumienie.. Nawiązując rozmowę telefoniczną, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.. Poziom obsługi klienta w polskich firmach stopniowo rośnie.. Jeśli będziemy działać jak większość handlowców, klient odkryje nasze zamiary i szybko zakończy rozmowę.8.. W strukturze organizacyjnej firmy jest to komórka nie o charakterze merytorycznym, lecz usługowym.. Sam w sobie już czyni istotną różnicę.. Każdy kontakt z Klientem jest ważny, nie tylko ten, gdy Klient przychodzi do nas coś kupić.Rozmowa telefoniczna jest często pierwszym sposobem, w jaki kontaktujemy się z nowym klientem..

Zamknięcie rozmowy z klientem.

Dowiedz się jak efektywnie prowadzić rozmowę telefoniczną.. Podczas rozmowy telefonicznej nigdy nie próbujmy opisywać żadnych obiektów, np. schematów produkcji, wyglądu budynku.W trakcie uśmiechu zmienia się wyraz twarzy, a to z kolei ma wpływ na ton głosu.. Nie przetrzymuj klienta na linii.. Na tradycyjnych szkoleniach słyszysz, że obiekcje klienta to dar, bo klient mówi o swoich wątpliwościach i wtedy możesz z nimi sobie jakoś .Współcześni klienci wymagają od handlowców i działów sprzedaży dużo więcej wysiłku, kompetencji i wiedzy.. Taka pierwsza rozmowa z klientem przez telefon już się nie powtórzy - szansę na zrobienie wrażenia masz tylko raz.Prowadzi to do obniżonej samooceny i demotywacji do wykonywania dalszej pracy.. Jeśli poświęcisz trochę czasu, żeby je wyćwiczyć, twoje rozmowy z klientami będą kończyć się sukcesem.Brak takich umiejętności może prowadzić do samotności i poczucia bezsilności, niezadowolenia z pracy i rozczarowań w życiu osobistym.. Podczas rozmowy ze zdenerwowanym czy niezadowolonym klientem, postaraj się wczuć w sytuację.. Odpowiedni sposób prowadzenia rozmowy oraz świadomość błędów, które każdemu z nas zdarza się popełniać mogą zapewnić nam przewagę w postaci skutecznej obsługi klienta, a nawet nawiązania relacji.Nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu..

HBRP ... Przygotuj się do rozmowy sprzedażowej z klientem.

Porównaj: Przedstawianie przez osoby trzecie - porady.. W trakcie rozmowy telefonicznej prawie 90% wrażenia robi ton głosu, tylko 10% treść komunikatu, który przekazujesz.Pamiętaj, że rozmowa telefoniczna z klientem początek budowania relacji i kluczem do sukcesu jest pozostawienie dobrego pierwszego wrażenia.. poznasz, czytając bestseller Sztuka prowadzenia rozmów sprzedażowych autorstwa Lindy Richardson, światowej ekspert sprzedaży.. Osobiście bardzo nie lubię kiedy konsultanci w branży B2B działają na zasadzie 'kopiuj/wklej .Rozmowy telefoniczne powinny być zawsze krótkie i zwięzłe - ich celem powinno być tylko przekazanie porcji konkretów.. Musi odkryć swoje potrzeby, motywy podejmowanych decyzji.. Musimy poznać w tym celu wszelkie zasady prowadzenia rozmowy, poznać kod naszego języka werbalnego oraz niewerbalnego.. Zasada nr 13.Dowiedz się jak efektywnie prowadzić rozmowę telefoniczną.. Choć czynność ta wydaje się nam czymś naturalnym, to właśnie podczas rozmowy przez telefon łatwiej o popełnienie gafy, niż gdy rozmawiamy z kimś twarzą w twarz.. Marta Lenkiewicz.Tytuł: ZASADY PROWADZENIA ROZMOWY Z KLIENTEM: Kategoria: SPRZEDAŻ I MARKETING / Obsługa Klienta: Metodyka: Ćwiczenia: Opis: CELE I KORZYŚCI - Warsztaty pozwolą Państwu: • poznać zasady skutecznego porozumiewania się • poznać etapy rozmowy z klientem • dopasować styl komunikacji własny do stylu klienta • pokonać przeszkody występujące w czasie rozmowy z klientem .Pani Kingo, rozmowa telefoniczna z klientami indywidualnymi (detal) jest zawsze trudna, szczególnie, kiedy nie można się "podeprzeć" żadną informacją (często bank daje bazę klientów z pewnymi informacjami, choć ze swoich szkoleń widzę, że i ta praktyka zupełnie się zmieniła - dzisiaj banki wynajmują prywatne osoby do .Po dobrym dopasowaniu zaczynasz prowadzenie - sprawiając, że druga osoba podąża w kierunku który Ty nadasz..

Wracając do rozmowy podziękuj za oczekiwanie.

W dużym sekretariacie może być zatrudnionych kilka osób, ale najczęściej .W każdym kontakcie z Klientem stosuj zasadę najwyższej staranności i zasady savoir vivre biznesowego.. ktÓrakolwiek z wymienionych wyŻej przeszkÓd znacznie zmniejsza klarownoŚd wypowiedzi, szczegÓlnie w sytuacji, gdy gŁos jest zawsze nieco znieksztaŁcony podczas rozmowy telefonicznej.Zasady prowadzenia rozmów telefonicznych warto rozpatrywać z dwóch punktów widzenia.. W czasie rozmowy klient ma możliwość zorientować się w jaki sposób będzie potraktowany i jak w przyszWarto wiedzieć, jakie zasady powinniśmy stosować, prowadząc służbowe rozmowy telefoniczne.. Zamknięcie rozmowy z klientem powinno zawierać próbę pozytywnego sfinalizowania transakcji lub ustalenia terminu spotkania.. Składa się z listy pytań oraz schematów potencjalnych odpowiedzi.. Pierwszym z nich jest pozycja osoby wykonującej połączenia.. Nikt nie lubi, a w wielu przypadkach nawet nie ma zamiaru, rozmawiać z nieznajomym.Zasady profesjonalnej rozmowy telefonicznej, czyli jak zrobić dobre wrażenie:) 25 listopada, 2014 25 listopada, 2014 mbiuroo 1 komentarz Będąc perfekcjonistą, powinieneś wiedzieć, że bez względu na to czy rozmawiasz przez telefon z jedną osobą, czy jesteś uczestnikiem telekonferencji ważnym jest zawsze zostawić po sobie dobre .Poznaj 3 zasady, dzięki którym Twoja rozmowa sprzedażowa ma szansę zakończyć się sukcesem..

Najważniejszą zasadą prowadzenia rozmowy przez telefon jest zwięzłość i konkretność wypowiedzi.

Przedstaw się.. Dlatego tak ważna jest nauka sprawnego komunikowania się.. Warto mieć pod ręką coś do notowania, a przed ważną rozmową przygotować się i ewentualnie zapisać listę pytań do naszego rozmówcy.Swój wpis kieruję do wszystkich, którzy, nawet sporadycznie, mają do czynienia z klientami.. Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że na coraz bardziej nasyconym rynku walka o nowego klienta wymaga wysokich nakładów, a korzyści takiej strategii są mniejsze, niż w przypadku prowadzenia stałej sprzedaży w grupie lojalnych użytkowników marki.. 3.Wczuj się w sytuację klienta.. Zasada nr 12.. Zdobywają wiedzę z sieci, od innych klientów i użytkowników, współpracowników czy własnych klientów i kontrahentów.. Aby dokładniej poznać proces raportu, przeczytaj ten artykuł: Jak zbudować głęboki .Są to często zastrzeżenia merytoryczne, wynikające z faktu, że obecnie klient jest bardziej wyedukowany niż jeszcze 10 lat temu i posiada często większą wiedzę o produkcie niż handlowiec.. O ile pierwsze wrażenie odgrywa fundamentalną rolę na początku rozmowy, zachęcając klienta do kontynuowania dialogu, to ostatnie wrażenie - które buduje się przy zakończeniu rozmowy - odpowiada za to, jakie ogólne odczucie będzie miał nasz rozmówca po tym dialogu.. Czasami lepiej oddzwonić do klienta z odpowiedzią niż przetrzymywać go na linii.. Dotyczy to spotkań bezpośrednich, korespondencji, rozmów telefonicznych, wizyt Klienta w naszym biurze czy naszych u Klienta.. Zasada nr 1.. Obrazowanie.. Jest to swego rodzaju ściąga, ogólnie rozpisany scenariusz rozmowy, który .POZNAJ Telefoniczny savoir-vivre, czyli zasady obowiązujące podczas biznesowych i prywatnych rozmów telefonicznych.. Każda taka rozmowa składa się z czterech zasadniczych składników.. Pomyśl - czasem każdy z nas ma zły dzień, coś pójdzie nie po naszej myśli.Zadania sekretariatu Sekretariat jest komórką organizacyjną, której głównym zadaniem jest odciążanie kierownika od drobnych, uciążliwych spraw administracyjno - biurowych i techniczno - usługowych.. Jeśli musisz wyciszyć/zawiesić rozmowę, poinformuj o tym klienta wyjaśniając przyczynę.. Zyskaj praktyczną wiedzę w zakresie przedstawiania się oddzwaniania godzin dzwonienia Naucz się z nami pewnie i skutecznie prowadzić rozmowy telefoniczne AVENHANSENRozmowa telefoniczna może mieć bardzo różny charakter, zależy bowiem od tematu tejże konwersacji.. Od niej zależy czy osoba po drugiej stronie słuchawki zdecyduje się współpracować z nami i naszą firmą.. Idąc w ślad za spisem treści znanej książki Iaina Maitlanda „Make the Call!". Z reguły do większości rozmów handlowych są świetnie .Skrypt rozmowy sprzedażowej to, najprościej mówiąc, spisany plan rozmowy, jaką zamierza się wykonać.. Nakłonienie do rozmowy Głównym celem sprzedawcy powinno być nakłonienie klienta do rozmowy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt