Środowisko przyrodnicze azji prezentacja
Jej podstawowym zadaniem jest synteza treści geograficznej, najczęściej posługuje się ona wiadomościami zdobytymi na gruncie innych nauk geograficznych.Zapraszam Joanna Slęzak Jeśli chcesz wiedzieć jakie rekordy ustanawia Azja i dlaczego właśnie do tego kontynentu pasuje określenie 'naj' to obejrzyj ten educast.W Azji występuje wiele obszarów i cech środowiska przyrodniczego, które są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne - zestawione razem tworzą kontrasty.. PREZENTACJE MULTIMEDIALNE Poniżej przedstawiam wybrane prezentacje zgodne z nową podstawą programową (ważną od roku 2012) kształcenia w zakresie rozszerzonym, przygotowane w formacie HTML 5 (wersja najlepsza - oryginalna) i przekonwertowane do PDF (wersja oryginalna pdf - bez animacji).. Linia brzegowa Azji jest rozczłonkowana.. Domy energooszczędne.. W Azji występuje wiele obszarów i cech środowiska przyrodniczego, które są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne - zestawione razem tworzą właśnie kontrasty.Jezioro Aralskie Hydrologia zanikające jezioro pozbawione wielu dopływów stało się SŁONE Jezioro Bałchasz Na wschodzie posiada słoną wodę, natomiast na zachodzie słodką Rzeki klimat monsunowy Jangcy latem i wiosną najwyższy stan wody (deszcz) Azja Środkowa obszar bezodpływowyAzja - charakterystyka środowiska przyrodniczego..

Środowisko przyrodnicze 32/ 33.

Na kontynencie występują także rozległe kotliny.. Został on ogłoszony przez Sekretarza Generalnego ONZ U. Thanta .. AZJA - środowisko przyrodnicze; Azja położona jest w przeważającej większości na północnej i wschodniej półkuli, ale ze względu na swoje olbrzymie rozmiary, jako największego kontynentu na Ziemi, skrajnymi wyspami sięga .Środowisko przyrodnicze Azji.. Azja - mapa fizyczna.. Azja to największy kontynent na Ziemi, mający powierzchnię 44,5 mln km2.. W Azji znajdują się obecnie dwa największe skupiska ludności na świecie.. Od Azji oddziela ją Kanał Sueski położony na terenie Egiptu.. W ukształtowaniu terenu Afryki przeważają wyżyny.. Prezentacja projektu „Podróż przez regiony geograficzne Polski" Azja - środowisko przyrodnicze.. (niziny i klimat sprzyjają osiedlaniu się na tej części kraju)W zachodniej części znajdują się pustynie, stepy i najwyższe góry- Himalaje.Afryka jest drugim po Azji, pod względem powirzchni, kontynentem i zajmuje około 1/5 powierzchni lądów na Ziemi..

Środowisko przyrodnicze Polski" 1.

Strona głównatag: ochrona środowiska prezentacja Tag: Ochrona środowiska prezentacja.. Możemy tu wyróżnić liczne półwyspy (w tym największy półwysep świata - Płw.. Geografia to przedmiot, który zajmuje się badaniem powłok Ziemi, ale też zróżnicowaniem przyrodniczym, społecznym i ekonomicznym oraz relacjami między różnymi środowiskami geograficznymi, a sferami działalności ludzkiej.Powierzchnia, położenie i granice.. Środowisko przyrodnicze kuli ziemskiej ma złożoną strukturę i ulega nieustannym przemianom.. Zwarty obszar lądowy leży w całości na półkuli północnej i rozciąga się odPrezentacja przedstawia informacje i zdjęcia o Afryce.. Arabski, o powierzchni 2,78 mln km2) oraz wyspy i archipelagi wysp (w tym .Azja jest kontynentem wielkich geograficznych kontrastów.. Jej powierzchnia stanowi 11,6% powierzchni lądowej naszej planety.1 Rozkład materiału i plan dydaktyczny: Oblicza geografii 3, zakres rozszerzony Nr lekcji Temat lekcji Treści nauczania I.. Od momentu powstania Ziemia znajduje się ciągle pod wpływem procesów kosmicznych, globalnych, regionalnych i miejscowych.Momentem przełomowym był dzień 26.05 1969 roku, kiedy powstał pierwszy światowy raport o stanie środowiska przyrodniczego..

Środowisko przyrodnicze Azji i warunki przyrodnicze .

Należą do niego: Półwysep Azja Mniejsza i Półwysep Arabski (będący największym półwyspem na świecie) oraz tereny leżące na południe od Morza Kaspijskiego i Niziny Turańskiej.Środowisko przyrodnicze Azji.. Raport zawierał prezentację największych problemów środowiskowych o charakterze międzynarodowym.. Mapa Azji - wybrane obszary.Środowisko przyrodnicze Azji.. Największa gęstość ludności jest na wschodzie Chin-95%.. Zachodnie wybrzeża Afrykioblewają wody Oceanu Atlantyckiego, zaś wschodnie otacza Morze Czerwone o Ocean Indyjski.W 2017 roku Azję zamieszkiwały 4 mld 504 mln ludzi, tj. blisko 60% ogółu ludności świata (7 mld 550 mln).. Azja Południowo‑Zachodnia to duży region o powierzchni ok. 6,3 mln km Indeks górny 2 2 (większy niż połowa Europy).. .Położenie geograficzne i środowisko przyrodnicze Ameryka Południowa zajmuje 17,8 mln km 2 , co daje jej czwarte miejsce wśród kontynentów świata.. Powinniśmy więc o nie dbać, ponieważ jesteśmy za nie odpowiedzialni.Odrabiamy.pl to serwis i aplikacja learningowa.. Aktualnie przeglądasz przedmiot: Geografia Zadania i rozwiązania: Geografia.. W Afryce Wschodniej znajdują się Wielkie RowyŚrodowisko przyrodnicze i rozmieszczenie ludności.. ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE to złożony system powiązanych ze sobą elementów przyrody ożywionej i nieożywionej, takich jak: budowa geologiczna, ukształtowanie powierzchni, klimat, wody, gleby, świat roślin i zwierząt..

Nasze środowisko jest naszym domem.

sUkształtowanie powierzchni Strefy klimatyczno-roślinno-glebowe Podzwrotnikowa strefa klimatyczna (gorące i suche lato, łagodna zima) 1.. Azja - kontynent kontrastów - zasoby e-podręcznika.. poleca 78 % .. Azja wznosi się najwyżej w swej centralnej części i stopniowo obniża we wszystkich kierunkach.. środowiska przyrodniczego Europy, a także funkcjonowania gospodarki wybranych krajów naszego kontynentu.. Powierzchnia: 17 075 400 km² - największy kraj na świecie, dla porównania: Polska jest 55 razy mniejsza od Rosji.. (Azja, Afryka, Ameryka, Australia i obszary okołobiegunowe).. Włącz autoodtwarzanie.. Ludność-1420 mln (2018) - 1 miejsce na świecie.. W wyniku działalności gospodarczej człowieka środowisko przyrodnicze ulega"1.. Położenie - Rosja zajmuje całą północną Azję i północno-wschodnią i wschodnią część Europy, przez północną jej część przechodzi koło podbiegunowe północne, a tym samym 14% powierzchni kraju (2,4 mln km²) to .Azja: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.gozych Geografia, Geografia fizyczna, Przyroda geografia, geografia fizyczna, planeta Ziemia, przyroda, środowisko przyrodnicze kuli ziemskiej Planeta Ziemia.. Ciekawe porady nie tylko naszych użytkowników.. Termin kontrast wywodzi się z języka włoskiego i oznacza 'ostro uwydatniające się różnice, sprzeczności i przeciwieństwa'.. Jego cechą jest zdolność do utrzymywania równowagi biologicznej.. Jej długość (bez wysp) wynosi ok. 38 tys. km.. Położenie i granice położenie polityczne, matematyczne i przyrodnicze zmiany terytorium oraz granic państwa polskiego w XX w. aktualne lądowe i morskie granice obszar i jej sąsiedzi konsekwencje położenia matematycznego .ochrona środowiska prezentacja - ilość porad 2.. Są to:Środowisko Przyrodnicze Polski - sprawdzian; Środowisko Przyrodnicze Polski - sprawdzian, test z geografii Test zawiera pytania dotyczące środowiska przyrodkiczego Polski.. Azja Południowo‑Zachodnia - środowisko przyrodnicze ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt