Uzupełnij plan wydarzeń demeter i kora
2.Prośba Kory o wyjście na łąkę.. Próba powstrzymania boga przez rusałkę Kiane.Uzupełnij plan wydarzeniami szczegółowymi.. Bogini piastunką syna króla Keleosa w Eleuzis.. Bohaterowie mitu o Demeter i Korze: Kora - córka Demeter.. (Nowa wiadomość; Po przeczytaniu zastanów się nad ćw.. 3.Zezwolenie Demeter (matki) i ostrzeżenie przed białym kwiatem.. Odtąd los związał ją na zawsze z Hadesem.. 9.Rzucenie klątwy na ziemię.. Plan wydarzeń (wydrukuj, uzupełnij i wklej do zeszytu.. Porwanie Kory przez Hadesa 6.. Dziękujemy !😍 Demeter była piękną, dobrą i kochającą boginią urodzaju.. 8.Opowiedzenie zdarzenia przez Heliosa.. Historia życia Narcyza 4.. Rozmowa Demeter z bogiem słońca, Heliosem 12.. Bohaterski czyn przyjaciółki Kyane 7.. Kompromis pomiędzy Hadesem a Demeter 13. .. Pojawienie się niezwykle pięknej i wonnej rośliny.. Zbieranie kwiatów przez Persefonę.. 8) Podstępny uczynek Hadesa ( Ziarna granatu ) 9) Powrót Kory do matkiPomóż nam się rozwijać.. 1.Składanie obietnicy Hadesowi przez Zeusa.. Demeter kochała ja ponad […] 7.Spotkanie .Uzupełnij plan wydarzeniami szczegółowymi.. 5.Smutek przyjaciółki - rusałki Kyane.. Rozpacz Demeter i jej mozolne poszukiwanie córki.. Bezskuteczne poszukiwania.. Hades częstuje Korę granatem.. Rozpacz matki.. 5.Opis skutków jej rozpaczy dla przyrody.. 3.Informacja o poszukiwaniach córki podjętych przez Demeter..

Plan wydarzeń: 1.

6.Poszukiwania Kory przez matkę.. 3.Zerwanie kwiatu.. 6.Poszukiwania Kory przez matkę.. Dziękujemy !😍 a1.. 8.Skutki radości Demeter z powodu odzyskania córki.Pomóż nam się rozwijać.. Bohaterski czyn przyjaciółki Kory, Kyany.. W młodości została połknięta przez Kronosa, który bał się, że dziecko pozbawi go władzy.. 2.Rozmyślania boginki nad losem pachnącego Narcyza.. Zostaje porwana do Hadesu.Demeter i Kora Język polski Klasa V SP .. Do zobaczenia na grupie!. Rozpacz matki.. 2) Zerwanie kwiatu narcyzu.. Rozpacz Demeter 9.. Beztroska zabawa na łące.. Porwanie Persefony przez Hadesa.. Uwolniona przez brata Zeusa wraz z Posejdonem, Hadesem, Hestią i Herą walczyła w tytanomachi.Bogowie - Mit o Demeter - mit o Heraklesie - Krzyżówka do mitu o Demeter i Korze - Mit o Herkulesie - Mit o Syzyfie - Demeter i Kora - Mit o TezeuszuPrzeczytaj mit, który znajdziesz tutaj: Click to access Demeter.pdf.. Wtedy rydwan z czarnymi końmi porwał Korę do Tartaru.. Spotkanie matki z córką.. Porwanie Persefony przez Hadesa.. Jednak bóg podziemi, Hades, zwabił piękną boginkę właśnie tym kwiatem, który nagle wyrósł spod ziemi i był tak piękny, że Persefona nie mogła powstrzymać się i zerwała roślinę.. Wzmianki o rozmowach innych bogów z matką.. Hades częstuje Korę granatem.. 6.Rozpacz Demeter.Materiał dydaktyczny | Zabawa Kory na łące., Przestrogi matki., Zerwanie kwiatu., Porwanie Kory przez Hadesa., Poszukiwanie córki., Rozpacz Demeter.Przydatność 70% Plan wydarzeń mitu Demeter i Kora..

?Plan wydarzeń w micie o Demeter i Korze.

Klątwa rzucona na ziemię 10.. Ps.Kora niebacznie rozgryzła kilka ziarenek owocu, symbolu małżeństwa.. Historia uwolnienia Kory.. Odurzenie dziewczyny wonią tajemniczego kwiatu.. 3) Porwanie Kory przez Hadesa 4) Poszukiwanie córki przez matkę 5) Odkrycie prawdy - Spotkanie z Heliosem 6) Klątwa Demeter - Klęska nieurodzaju 7) Deyzja Zeusa o oddaniu Kory matce.. W tym celu jeszcze raz uważnie przeczytaj opowieść i podziel tekst na sześć części- tyle, ile jest głównych punktów zapisanego poniżej planu : 3.. Zabawa Kory na łące.. Ze smiechem potrzqsa bialq puszystq kulq dmuchawca, patrzqc, jak z wiatrem ulatuje w dal, sypie kwietne platki na swe warkocze, plecie wieniec z liliowej skabiozy.PLAN WYDARZEŃ.. a) 6.Powrót Demeter na Olimp.. Demeter cieszyły spacery po ukwieconych łąkach i zabawy nimf, którym często się przyglądała.. Dar ziarna dla królewicza Tryptolemosa.Plan wydarzeń w micie o Demeter i Korze.. c) poznanie prawdy za sprawą Heliosa.. Opis skutków jej rozpaczy dla przyrody.. 7.Historia uwolnienia Kory.. Poetycka historia życia Narcyza.. Spotkanie matki z córką.. b) 4.Rozpacz matki.. 3.Zezwolenie Demeter (matki) i ostrzeżenie przed białym kwiatem.. podziel tekst na 6 części - tyle, ile jest głównych punktów zapisanego poniżej planu, a następnie dopisz brakujące punkty planu tekst pod tytułem Demeter i Kora 2.Przybycie Hadesa a) uprowadzenie Kory do tytanu b) daremna próba uratowania Kory przez Kayane c) ?.

... dzisiaj napisz ramowy plan wydarzeń do lekturownika.

6.Wzmianki o rozmowach innych bogów z matką.. Jej spotkanie z boginią ciemności, Hekate i jej […]Zadanie: uloze plan wydarzen na podstawie mitu quot demeter i kora quot Rozwiązanie: 1 spacer kory na łace 2 zerwanie przez kore kwiatu narcyza 3 uprowadzenie dziewczyny przez Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Mit o Demeter i Korze - streszczenie, plan wydarzeń .. Hades - bóg podziemi.Uzupełnij plan wydarzeniami szczegółowymi.W tym celu jeszcze raz uważnie przeczytaj opowieści i podziel tekst na sześc części-tyle, ile jest głównych punktów zapisanego poniżej planu.. Persefona (Kora) - Córka Demeter, która wbrew zakazowi matki zrywa niezwykły kwiat.. Hades porywa Korę.. 7.Spotkanie Heliosa i pytanie o córkę.. Demeter - bogini urodzaju, matka szukająca córki,Napiszcie błagam plan wydarzeń z mitu demeter i kora z mitów greckich 2011-11-15 15:55:00; Mitologia grecka Kora i Demeter 2011-01-06 12:47:59; napisz plan wydarzeń z tekstu pt. demeter i kora (ramowy) 2010-09-20 15:41:14; Proszę o plan wydarzeń do miniatury teatralnej "Demeter i Kora" z podręcznika do klsy 5 jutro pójdę w świat pilne .napisz plan wydarzeń z tekstu pt. demeter i kora (ramowy) 2010-09-20 15:41:14 Szczegółowy plan wydarzeń mitu o Atenie 2010-10-31 18:40:59 Jaka była Kora z mitu ,, DEMETER I KORA ,, prosze o szybką odpowieć ..

Mit o Demeter i Korze - plan wydarzeń .

Zabawa Kory na łące.. Wraz z powrotem Kory, Demeter ożywia przyrodę dając upust swej radości.. 2.Niespodziewane przybycie Hadesa.. 1.Składanie obietnicy Hadesowi przez Zeusa.. Powrót Kory pod .Plan wydarzeń: 1) Zabawa Kory nad brzegiem morza.. Hades porywa Korę.. ; d 2009-11-03 18:19:55Demeter zabroniła jej tylko zrywać narcyze.. Zerwanie kwiatu.. Skutki radości Demeter z powodu odzyskania córki.. Polub nasz Fanpage.. Informacja o poszukiwaniach córki podjętych przez Demeter.. 2.Opowieść o porwaniu Kory.. Bohaterowie mitu o Demeter i Korze.. Przestrogi jej matki, Demeter.. Przestrogi matki 3.. Zabawa kory na łące 2.. Zerwanie kwiatu 5.. Jednak największą radością i dumą bogini była jej córka - Kora.. To za jej sprawą wszystkie rośliny żyły i wydawały owoce.. Beztroska zabawa na łące.. Pamiętaj, aby .PLAN WYDARZEŃ.. Wyrok Zeusa.. Zostawienie Persefony pod opieką nimf.. 4.Zerwanie białego kwiatu przez Korę i pojawienie się Hadesa.. Zrywa czerwone maki, blvkitne dzwonki i jaskry 0 zlotych oczach.. Demeter - bogini urodzaju, matka szukająca córki.. Wyrok Zeusa.. Demeter siedziała pewnego razu w swej ulubionej kryjówce w Eleusis na ziemi attyckiej, gdy nagle stanął przed nią Hermes o stopach skrzydlatych z posłaniem od Rei.Demeter (także Demetra) - bogini urodzaju, macierz Ziemi, jedna z dwunastu bogów olimpijskich, córka Kronosa i Rei.Czasami utożsamiana jest z Gają, Reą i Kybele.. Historia.. Opowieść o porwaniu Kory.. Bezskuteczne poszukiwania.. Poszukiwanie córki 8.. Spotkanie z boginią ciemności, Hekate 11. a) c)DEMETER I KORA Nad brzegiem morza, na kwiecistej lqce bawi siv w otoczeniu nimf Kora, c6rka bogini urodzaju Demeter.. Rozpacz Demeter.. _____ Postaci mitu.. Zerwanie kwiatu przez Persefonę.. Rozpacz Demeter jest tak ogromna, że ma odzwierciedlenie w przyrodzie, co pokazuje, że bogini ma takie same uczucia jak ludzie.. Zapowiedź cykliczności odejść i powrotów Kory .Dzięki niej ziemia karmiła ludzi, wzrastało zboże i owocowały drzewa.. 85 % użytkowników klp.pl poleca:Napisz streszczenie mitu o Demeter i Korze 2011-09-11 16:57:29 Uszereguj wydarzenia w porządku chronologicznym .. 2013-03-05 08:09:50 Załóż nowy klubNapiszcie błagam plan wydarzeń z mitu demeter i kora z mitów greckich 2011-11-15 .Od tego czasu Demeter jest rozdzielona z córką na trzy miesiące każdego roku.. 5.Porwanie Kory przez Hadesa.. c) 3.Poszukiwanie córki.. 5.Porwanie Kory przez Hadesa.. 4.Zerwanie białego kwiatu przez Korę i pojawienie się Hadesa.. 4.Porwanie Kory przez Hadesa.. 2.Prośba Kory o wyjście na łąkę.. Ewentualnie uzupełniony przepisz do zeszytu) Uzupełnij plan wydarzeń podanymi wyrazami w odpowiedniej formie.Nazwij uczucia Demeter i uzupełnij puste miejsca w notatce.. Zapoznaj się z terminami mit i mitologia.. Polub nasz Fanpage.. Zrozpaczona Demeter szukała córki wszędzie.Plan wydarzeń.. 1.Opis cierpiącej Demeter.. Poszukiwanie córki a) Wędrówka bogini i klęska nieurodzaju.. Opis cierpiącej Demeter..Komentarze

Brak komentarzy.