Przyjrzyj się zamieszczonej mapie następnie wykonaj polecenia historia klasa 4
B) Zakreskuj obszar, który w pierwszej połowie XVI wieku stał się lennem Królestwa Polskiego.. b) Umieść na osi czasu litery odpowiadające poszczególnym wydarzeniom.Następnie wykonaj polecenia.. (ta mapa jest na stronie 14 w podręczniku) 1.Zaznacz granice Księstwa Warszawskiego w 1809 roku.. Rozwiązania zadań.. Strona 53. Przyjrzyj się zamieszczonej mapie.. b) Zapisz nad osią czasu właściwą nazwę epoki historycznej.. Następnie wykonaj polecenia.. DAJE NAJ PLIS Pobierz png.. Trudno stwierdzić, co jest głównym czynnikiem sprawiającym, że ktoś lepiej, lub gorzej, uczy się historii.. Napisz, gdzie uchodz podane rzeki.. 1600 rok 1650 rok 1700 rok 1750 rok Praca z osią czasu a) Zamaluj dowolnym kolorem lata życia Ludwika XIV (1638-1715).. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Praca z mapą a) Zamaluj czerwonym kolorem obszar Królestwa Polskiego w 1385 roku.. Strona 30.. 1200 rok 1300 rok 1400 rok 1500 rok XIII Praca z osią czasu a) Uzupełnij oś czasu, wpisując w każde wolne miejsce właściwy wiek.. Strona 25. Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu.. 6 Przyjrzyj się zamieszczonej mapie.. Następnie wykonaj polecenia.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Następnie wykonaj polecenia.. Następnie na podstawie mapy z podręcznika wykonaj polecenia.. 4 Praca z mapą a) Za pisz w trzech kwadratach na mapie właściwe litery odpowiadające szczególnym po miejscowościom związanym z wojnami w XVII wieku..

1Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu następnie wykonaj polecenia.

Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.5.. C) Pokoloruj ziemie znajdujące się w drugiej połowie XVI wieku pod wspólnym panowaniem Polski i Litwy.. 3……………………………………………………………………&mldr .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Zad 4, klasa 5. b) Pokoloruj na brązowo ziemie Wielkiego Księstwa Litewskiego w 1385 roku.Historia i społecze stwo SP5 Przyjrzyj si mapie i wykonaj zadania od 1. do 3.. Następnie wykonaj polecenia.. Wybrana książka: Wczoraj i dziś 6 (Zeszyt ćwiczeń, Nowa Era) Klasa: 6 szkoły podstawowej.. 2012-11-19 16:48:32 Przyjrzyj się ilustracji i wykonaj zadania.. Napisz list do znajomego z Anglii, w którym opiszesz miejsce warte polecenia i: *określisz co to za miejsce i gdzie w Polsce się znajduje *napiszesz, co w nim moża .Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Następnie wykonaj polecenia.. b) Zaznacz pionowymi liniami obszar, na którym wybuchły trzy powstania.4 Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu..

Przyjrzyj się zamieszczonej mapie ukazującej II Rzeczpospolitą.

Pytania i odpowiedzi.. Zamknij.. Logowanie.. a) Zapisz w odpowiednich miejscach na mapie nazwy państw sąsiadujących z II Rzecząpospolitą w 1922 roku.. Mam to na piątek pomóżcie proszę!. Przedmiot: Historia.. b)Wymień, jakie części ciała były chronione przez uzbrojenie ukazanej postaci.. Wybrana książka: .. Następnie wykonaj.. Wybrana książka: Wczoraj i dziś 5 (Zeszyt ćwiczeń, Nowa Era) Klasa: 5 szkoły podstawowej.. 2011-02-05 10:44:25Plików w katalogu: 1 57 KB.wid6_test_r_iv_a - Sprawdziany z historii ,,Wczoraj i dziś`` klasa.. Następnie.. Zadanie 1.. 2011-12-05 17:06:17Przyjrzyj się zamieszczonej mapie ukazującej Europę Środkowo-Wschodnią w XVII wieku.. 2)Dopisz do każdego portu rzecznego nazwę rzeki, nad którą był położony --Łomża--PrzemyślZadanie: przyjrzyj się zamieszczonej mapie następnie wykonaj polecenia .. b) Dopisz do podanych wydarzeń właściwe daty.. Następnie wykonaj polecenia.. 3800 rok p.n.e. 3300 rok p.n.e. 2800 rok p.n.e. Praca z osią czasu a) Napisz nad osią czasu właściwą nazwę epoki historycznej.. 5 Wstaw literę „P" w kratki przy zdaniach .2 Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji.. Następnie wykonaj polecenia Zgłoś nadużycie.. Następnie wykonaj polecenia.. 1)Wymień cztery porty morskie, z których wyruszały statki ze zbożem.. 1750 rok 1800 rok 1850 rok 4 Określ, jaka atmosfera panowała wśród legionistów w okresie powstania .Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj polecenia..

7 zad.Przyjrzyj się ilustracji.Następnie wykonaj polecenia.

Następnie wykonaj polecenia.. od Xmartyna30 .Odpowiedź:a) Prusy Zakonne , Wielkie Księstwo Litewskie, Królestwo Polskie, królestwo Czeskie, Królestwo Węgierskieb) Prusy Zakonnec) Inflanty z portem w RydzeW…Przyjrzyj się zamieszczonej mapie.. Rozwiązania zadań .Przyjrzyj się zamieszczonej fotografii.Następnie wykonaj polecenia a)wyjaśnij jaką rolę odgrywał w państwie Bolesława Chrobrego woj przedstawiony na fotografii.. b) Zaznacz na osi czasu rok, w którym powstały pierwsze sumeryjskie miasta-państwa.. Historia Przyjrzyj się zamieszczonej mapie.. Oblicz, w którym .Karta pracy dla klasy V Przyjrzyj się ilustracji.. Podkreśl nazwę dowolnego miasta, które po 1945 roku zostało przyłączone od Polski.. Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu.. Następnie wykonaj polecenia.nauczycielom polecamy historia dzień dobry kl 6; sprawdzian nowe juz w szkole 2 pdf; Historia klasa 5 sprawdziany życieSprawdziany Z Historii Wczoraj I Dzis Klasa 5 .Przyjrzyj się zamieszczonej fotografii Następnie wykonaj.Przyjrzyj się zamieszczonej fotografii następnie wykonaj.Przyjrzyj się zamieszczonej fotografii Następnie wykonaj.. A Wiedeń B Chocim C Kircholm D CzęstochowaNastępnie wykonaj polecenia.. Następnie wykonaj polecenia.. 2019-11-21 19:30:27 Przeczytaj tekst, a następnie wykonaj polecenia ..

Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu.

Zadanie 2. Podaj nazw miasta poło onego u uj cia rzeki Eufrat.. Oczywiście wiele z nas powtarza, że historia jest ciekawa i interesująca, ale… trudna.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Odwdzięczę się odpowiedzią na wasze pytanie!🎓 a) W odpowiednie miejsca na mapie wpisano nazwy kontynentów.. Zapisz na mapie nazwy krajów, które graniczyły z Polską Rzecząpospolitą Ludową.. Józef Piłsudski i niepodległa Polska 1 IV.Ku współczesnej Polsce Na dobry początek 1 Praca z osią czasu a) Zamaluj dowolnym kolorem na osi czasu okres życia Józefa Piłsudskiego.. Następnie wstaw przypisane im litery w odpowiednie kratki pod osią czasu.3 Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu.. 2011-10-26 18:24:36 Polecenia wykonaj na zamieszczonej mapie konturowej polski 2017-10-10 22:50:03 Przeanalizuj wykres, a następnie wykonaj polecenia .. a) Dopasuj do każdej cyfry rzymskiej nazwę substancji z ramki poniżej lód, szkło, plastik, dwutlenek węgla, woda b) Dopasuj do każdej z cyfr rzymskich w punkcie a) oznaczających określona substancję literę z opisem właściwości z ramki poniżejZ historię na Ty Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu.. przyjrzyj się zamieszczonej mapie.. b) Ludwik XIV objął samodzielne rządy, gdy miał 23 lata.. klasa 4 zadanie 9 strona 34 Proszę o szybką odpowiedź daje naj zdj w załącznikuHistoria.. Następnie wykonaj polecenia.. Zakreskuj obszary utracone przez państwo polskie po II wojnie światowej.. Rejestracja.. Historia Przyjrzyj się zamieszczonej mapie.. Pr aca z osią czasu a) Zaznacz na osi czasu rok, w którym utworzono Legiony Polskie we Włoszech.. 2.Umieść na mapie nazwy państw, które dokonały III rozbioru Polski..Komentarze

Brak komentarzy.