Napisz w imieniu fileasa fogga kartkę z podróży
61% Przygoda Fileasa Fogg "W 80 dni dookoła świata" 66% "W 80 dni dookoła świata" opracowanie.Charakterystyka postaci Fileasa Fogga - "W 80 dni dookoła świata".. 79% Cechy charakteru Fileasa Fogga bohatera "W osiemdziesiąt dni dookoła świata".. Tymczasem .Juliusz Verne'a - W 80 dni dookoła świata -najważniejsze wydarzenia.. Powiadano o nim, że nieco przypomina wielkiego poetę angielskiego Georga Byrona.W imieniu towarzyszki podróży Willy'ego Fogga z filmu animowanego (Część 23.. W pamiętniku pojawiają się opisy uczuć, przeżyć; refleksje - nie tylko suche fakty.Wypowiedź kierujesz z zasady sam do siebie, ponieważ pamiętnik nie jest przeznaczony dla niczyich oczu.. Brak ocen.. wygląda.. Nie ma rodziny żyje samotnie.. Moim ulubionym fragmentem z. poleca75% Język polski "W 80 dni dookoła świata" Juliusz Verne - streszczenie.Napisz kartkę z dziennika podróży z tekstu Juliusza Verne'a.. (Opisz przygotowania do podróży z perspektywy danego bohatera) .. dzień 1 podróży ten dzień był barzo ekscytującym dniem w moin życiu .. a) Z tekstu Juliusza Verne'a wybierz bohatera, w którego imieniu będziesz pisał dziennik.. Do wakacji zostało jeszcze dużo czasu, ale uczniowie już marzą, gdzie i jak będą spędzać dwa miesiące wolne od zajęć szkolnych.. 15 .przygody Fileasa Fogga.. Akcja powieści trwa dokładnie 80 dni 1872 r. Rozpoczyna się 2 października, w środę, a kończy w sobotę 21 grudnia..

jak cos w imieniu feleasa.

4Zadanie: w imieniu fileasa foga napisz dwie kartki z podróży,na których umieścisz informacje o środkach transportu,poznanych ludziach,wrażeniach na podstawie Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Napisz kartke z dziennika Podróży Fileasa Fogga 2012-01-25 15:40:39 Wciel się w Ewe i napisz kilku zdaniową ,, Kartkę z dziennika '' z opisem wygnania z raju.. Nowy służący 2.. Home; Z jakim bohaterem literackim chciałabym spędzić wakacje?. Oczekiwanie na Mongolię 7.. 2009-12-13 21:22:06W czwartek i piątek na lekcji języka polskiego oglądaliśmy film pt." W 80 dni dookoła świata".. W czasie tej podróży młoda wdowa bardzo zżyła się z angielskim dżentelmenem - w końcu wyznała mu, że się w nim zakochała.. W imieniu Obieżyświata (nazwisko służącego Fileasa Fogga, który wyruszył z nim w podróż dookoła świata), napisz w zeszycie kartkę z dziennika podróży, na której umieścisz informacje o sposobie podróżowania, poznanych ludziach, wrażeniach.. Kierunek Nowy Jork) zredaguj kartkę z dziennika, w której opowiesz, co wydarzyło się, gdy spóźniliście się na parowiec płynący z Nowego Jorku do Liverpoolu.. chodzi zeby opis swoj jeden dzien z podrozy jakie mial uczucie i wgl..

Początek podróży 6.

(wybrałam sługę Filipa Fogga, Jana Obieżyświata) b) Zbierz informacje o tym bohaterze, szczególnie: - kim jest, jakie ma doświadczenie, - czy ma jakieś cechy charakterystyczne,np.. punktualny, poważny, małomówny.. Filip Fogg jest człowiekiem niezwykle dokładnym i pedantycznym, dlatego czas swojej podróży określa co do minuty - wyrusza z Londynu o 20.49 i po upływie osiemdziesięciu dni o tej samej godzinie wraca.Świadczy o tym fakt, że kiedy w Bombaju (na początku powieści) Janowi groziło aresztowanie, Fogg powiedział, że to nie opóźni jego podróży, gdyż po prostu zostawi służącego, aby odsiedział karę.. Przygoda w świątyni.W osiemdziesiąt dni dookoła świata (inne wersje tytułów wydań po polsku: Podróż na około świata w osiemdziesięciu dniach, Podróż naokoło świata w 80-ciu dniach, Podróż naokoło świata w ośmdziesiąt dni, W 80 dni dookoła świata) (fr.. Le tour du monde en quatre-vingt jours) - najpopularniejsza jednotomowa powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne'a, która została .Definicja.. Natomiast pod koniec podróży, w Stanach Zjednoczonych sam wyruszył mu na ratunek i wyratował z rąk Indian, nie dbając o czas.anuluj.. Jutro mam pracę klasową z tej lektury i nie wiem z czego się nauczyć.. sposób mówienia, - jaki ma stosunek do pozostałych bohaterów .napisz kartke z dziennika podrózy pana Feleasa Fogga..

Data powrotu z podróży: 21 grudnia 1872r.

Pliss.odpowiedzcie szybko!. 2011-04-11 19:59:19 Napisz kartke z dziennika Podróży Fileasa Fogga 2012-01-25 15:40:39Auda ruszyła w dalszą drogę z Foggiem i Obieżyświatem, bowiem pozostanie w Indiach mogło być dla niej ryzykowne.. „SOS dla Ziemi - rzecz o ekologii".Czas i miejsce akcji CZAS AKCJI.. Niezwykły zakład 5.. Morska podróż 10. niemiły, wredny.. PLAN WYDARZEŃ 1.. Celem wypowiedzi jest np. uporządkowanie swoich uczuć, spokojne zastanowienie się nad jakimś wydarzeniem, przelanie na papier złości, gniewu, radości.Akcja powieści Juliusz Verne'a zatytułowanej "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" koncentruje się wokół postaci Fileasa Fogga, Anglika będącego w każdym calu dżentelmenem.. Po obejrzeniu pani kazała nam napisać jedną przygodę Fileasa Fogga, którą zapamiętaliśmy w czasie oglądania filmu.. Fogg ma w banku duże oszczędności, ale nie musi z nich kożystać.. 2012-09-13 20:35:03 napisz kartkę z dziennika podróży w 80 dni dookoła świata 2010-03-01 21:24:58Napisz kartkę z pamiętnika w imieniu pana fogga pani audy lub Obieżyświata opisz jeden dzien z podróży Poprosze dam każdemu naj ale bym poprosił troche krótkie te zdanko dzięki !. !Napisz kartke z dziennika Podróży Fileasa Fogga.. Zagadnienie 2..

cos pozmyslać.Napisz kartkę z pamiętnika Fileasa Fogga lub Obieżyświata.

Obieżyświat przyjmuje posadę 3.. Książka kończy się ślubem Fogga i Hinduski.69% Charakterystyka postaci Fileasa Fogga - "W 80 dni dookoła świata".. W klubie Reforma 4.. Napisz opowiadanie w imieniu Odyseusza.W 80 Dni Dookoła Świata (2004) | Jackie Chan [720p] Dubbing PL. Tego dnia Fogg przyjmuje do pracy nowego lokaja - Jana Obieżyświat… Z góry dziękuję :) Proszę zlitujcie się już 3 raz wstawiam to pytanie !. Rozmowa Fiksa z Obieżyświatem 8. dowiedziałem się od mojego pana fileasa foga ,że wyruszamy w osiemdziesięciową dniową podróż dookoła świata .. zdziwiłem się .Napisz opowiadanie przez pana Fogga jego podróży,,w 80 dni do okoła świata" w formie listu.. 2010-02-22 15:42:07 Jakie były etapy podróży pana Fogga ?. Jak nazywał się drugi służący Fileasa Fogga?. Moim ulubionym fragmentem z filmu było założenie się ze znajomymi o przejechanie wynalazcy całego świata w ciągu .Zakład w Klubie „Reforma", że pan Fogg objedzie świat w 80 dni.. nieuczciwy, chytry.. Twoja wypowiedź powinna liczyć nie mniej niż 5 zdań.zapomniał kupić w sklepie fajki dla pana Fogga.. W Suezie na Fileasa Fogga .Napisz pamiętnik z podróży dookoła świata .. Z jakim bohaterem literackim chciałabym spędzić wakacje?. Które z podanych cech dotyczą Fileasa Fogga.. Etapy podróży; 3 października - pobyt z Paryżu, 4 października - przejazd przez Turyn, 5 października - pobyt w Brindisi, wejście na pokład parowca „Mongolia" płynącego do Suezu.. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz w imieniu Fileasa Fogga kartkę z podróży(Co najmmniej 3 zdania ) Adresatem kartki uczń siebieZobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz w imieniu Fileasa Fogga kartkę z podróży (5 zdań).W imieniu Fileasa Fogga ( W 80 dni dookoła świata ) napisz kartkę z pamiętnika z podróży z Londynu do Paryża.. 2 października - wyjazd Fogga i Passepartout z Londynu.. impulsywny, zamyślony, miły.. 74% Charakterystyka Fileasa Fogga "W osiemdziesiąt dni dookoła świata".. Wtedy często .Zadanie: napisz kartkę z dziennika phileasa fogga z książki ,,w 80 dni dookoła świata quot Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Data W szkole wybuchła straszna draka,ktoś ukradł dziennik lekcyjny.Po tym jak Zarazek dostał pałę z biurka Pani od matmy zniknął dziennik.Pani od razu ruszyła w pogoń za złodziejem,lecz .Napisz kartkę z dziennika podróży z tekstu Juliusza Verne'a.Zadanie 5. .. nowo zatrudnionego francuskiego lokaja - Obieżyświata, Filas Fogg wraz ze służącym natychmiast udał się w drogę.. 2010-02-08 15:28:36 Napisz wrażenia po obejrzeniu filmu w 80 dni dookoła świata ?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt