Kompozycja statyczna i dynamiczna prezentacja
II.1 podejmuje działalność twórczą, posługując się podstawowymi .. Dynamiczna 1.. Charakterystyka statyczna, wybiera tylko te cechy, którymi powinna się dana postać odznaczać, tworzy raczej model bohatera niż jego wierne przedstawienie lub/i gdy postać przedstawiana jest jako niezmieniająca się Charakterystyka dynamiczna- kompozycja statyczna - kompozycja dynamiczna - określanie cech kompozycji statycznej i dynamicznej oraz niektórych sposobów przedstawiania bezruchu i ruchu na obrazie - określanie niektórych cech statyki i dynamiki w wybranych dziełach - tworzenie dwóch prostych kompozycji malarskich akwarelami z konturemKompozycja w sztukach pięknych to takie zestawianie ze sobą elementów (kształtów, kolorów, wielkości, proporcji, faktur, położenia) by tworzyły one harmonijną, spójną całość.Artysta może te osiągnąć zamierzony efekt używając tych elementów albo na zasadzie podobieństwa albo kontrastu.. R1RSSafljMBw1 1układ (na jednej połowie kartki- kompozycja statyczna i a na drugiej- kompozycja dynamiczna).. Przestrzenny krajobraz.. Elementy układają się po skosach, wyzej, niżej, bądź nachodzą na siebie.Kompozycja dynamiczna -- to taka, w której występuje przewaga elementów ukośnych, ponieważ w plastyce elementy te postrzegane są jako ruchome.Kompozycja statyczna i dynamiczna (klasa II) - jeszcze kilka prac Zuzia Bratko IID..

Kompozycja statyczna i dynamicznaKompozycja.

Patrząc na nią odnosimy wrażenie ruchu.. Kasia Wiśniewska IIB.. Projekt nowoczesnej budowli .Notatka: Kompozycja - w sztukach plastycznych układ elementów zestawionych ze sobą w taki sposób, aby tworzyły one harmonijną całość.. Przed naczyniami ułożone są trzy, czerwono-żółte jabłka oraz dwa kasztany.kompozycja - w sztukach plastycznych to dzieŁo sztuki, ale takŻe i przede wszystkim sposÓb powiĄzania ze sobĄ ŚrodkÓw wyrazu artystycznego tak, by tworzyŁy caŁoŚĆ zgodnĄ z intencjĄ twÓrcy.. Pewnie,że widać :) 1.. Dzięki temu można wywołać w widzu różne odczucia czy nastroje od poczucia .Kompozycja - układ elementów zestawionych ze sobą w taki sposób, aby tworzyły one harmonijną całość.. Statyczna 2.. Pierwsza z nich to kompozycja statyczna - polega ona na ustawianiu elementów tak, aby sprawiały wrażenie nieruchomych.. Celem kompozycji jest osiągnięcie zamierzonego efektu plastycznego poprzez umiejętne dobranie kolorów, kształtów, proporcji, faktur i położenia .W centrum statycznej kompozycji znajduje się metalowy, podłużny kielich o niskiej nóżce, natomiast obok stoi czerwona misa z białym wnętrzem, z której wystaje metalowa rączka łyżki..

Kompozycja statyczna i dynamiczna.

Dynamiczna Kompozycja statyczna i dynamicznaKompozycja dynamiczna - odznacza się silnymi kontrastami.. Dynamiczna Tutaj też widać różnicę?. Kompozycja otwarta i zamknięta.. Utrwalę pojęcia związane z kompozycją: kompozycja statyczna, dynamiczna, otwarta, zamknięta, symetryczna, rytmiczna.. Wykonam album prezentujący różne rodzaje kompozycji.. Patrycja Botsch IIG.. .Dynamicznja ze np. czlowiek chodzi stoi skosnie , statyczna nie widac ze cos sie rusza Kompozycja statyczna w sztukach plastycznych to kompozycja, w której występują elementy nie wykazujące ruchu.. Statyczna 2.. Magda Marczak IIG.. T o, co znajduje się najbliżej i to, co znajduje się nieco dalej.. Anioł.. Zobacz też.. Czasem to nie ramy obrazu zamykają kompozycję, a niewidoczna granica między przedstawieniem a tłem.. Treści kształcenia - wymagania szczegółowe: I.1 korzysta z przekazów medialnych oraz stosuje ich wytwory w swojej działalności twórczej (zgodnie z elementarną wiedzą o prawach autora).. Brak jest w takiej kompozycji elementów ukośnych, ponieważ wszelkie odchylenia od pionu są postrzegane przez oko ludzkie .Kompozycja statyczna i dynamiczna kompozycja, która sprawia wrażenie równowagi i spokoju (uporządkowane elementy pionowe i poziome).. Kompozycja statyczna - mamy wrażenie spokoju, na obrazie linie są przeważnie pionowe lub poziome, często występuje symetria..

Tego typu kompozycjaCharakterystyka statyczna.

Statyczna 2.. Statyczna 2.. Kasia Mickiewicz IIA.. Tym razem postanowiliśmy promować prace uczniów młodszych, którzy biorą udział w popołudniowych zajęciach Ogniska Plastycznego, w pracowni tkaniny artystycznej, prowadzonej przez p.Kompozycja Rytmiczna!. Uczestnicy projektu: uczniowie klasy V. Lustrzane bryły.. Lekcja .Kompozycja centralna •Siatka linii dla kadru skomponowanego centralnie powstanie na skutek poprowadzenia dwóch przekątnych kadru.. Można pomalować poszczególne elementy odpowiednimi kolorami w celu wzmocnienia efektu otrzymanej kompozycji.Temat: Cele: Uczeń : • wyjaśnia, co to są kompozycja statyczna i kompo¬zycja dynamiczna, • omawia zasady tworzenia kompozycji statycznej i dynamicznej, • świadomie stosuje układy kompozycyjne statyczne i dynamiczne w działaniach plastycznych,Projekt edukacyjny Rodzaj projektu: badawczy Temat projektu: Kompozycje w plastyce.. Poznamy dzisiaj dwa nowe rodzaje perspektywy.. Ewelina Baranowicz IIB.. Michał Jagielski IIG.. Dlatego też kompozycja oparta na takim układzie nazywana jest kompozycją centralną.. Kompozycją określa się również samo dzieło, zawierające połączone ze sobą składniki.. Każde dzieło plastyczne, także martwa natura, może mieć charakter statyczny lub dynamiczny.. Najlepsza i długa wypowiedżż będzie nagrdzona naj :):) Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-04-06 13:47:14Kompozycja dynamiczna w sztuce baroku..

Kompozycja dynamiczna Tę stronę ostatnio edytowano 30 maj 2020, 20:05.

Autor: Elżbieta Witkiewicz Cele lekcji: Uczeń po zajęciach potrafi: - określid ramy czasowe sztuki baroku, - podad przykłady barokowych dzieł sztuki, - omówid cechy kompozycji dynamicznej oraz stanów i zjawisk, które ukazujemy za jej pomocą,Scenariusz lekcji „O kompozycji statycznej i dynamicznej", plik: scenariusz-lekcji-o-kompozycji-statycznej-i-dynamicznej.doc (application/msword) Do dzieła!dążenie do uzyskania efektu harmonii, zrównoważonej kompozycji, stosowanie symetrii przeważają fasady o liniach prostych bez wygięć i skrętów oszczędne stosowanie zdobnictwa, mogą to być uskrzydlone postacie krów z ludzkimi głowami, orły, wieńce, wazony, girlandy z róż, kokardy, hełmyTemat lekcji: „O kompozycji statycznej i dynamicznej".. Perspektywa.. Tworzą ja ukośne podziały płaszczyzny, ostre, szarpane kształty i plamy oraz krete lub krzywe linie.. Aby uzyskać efekt kompozycji statycznej musimy w naszej pracy zastosować specjalnie dużo prostych linii pionowych i poziomych.Kompozycja statyczna i dynamiczna - prace uczniów klas II ( I półrocze 2010/11) Klaudia Baran IIA.. Mam na z.d Z plastyki Mam opisać co to jest kompozycja rytmiczna !. Maria Grabińska IIIF (praca z ubiegłego roku) Natalia Sypniewska:Nauczę się dodawać dźwięk do prezentacji.. Kompozycja dynamiczna - patrząc na nią odnosimy wrażenie ruchu Kompozycja rytmiczna powtarzalność podobnych elementów w określonych, zwykle jednakowych odstępach Kompozycja rzędowa, pasowa i kulisowaW .1.. Dynamiczna ą 1. sŁowo "kompozycja" pochodzi od Łac.compositi, co oznacza rozmieszczenie, zestawienie, ukŁad, urzĄdzenie czegoŚ.Kompozycja statyczna - polega na ustawianiu elementów tak, aby sprawiały wrażenie nieruchomych.. Rzeźby z różnych epok.. Aleksandra Leszek IIG.Kompozycja zamknięta jest jej przeciwieństwem — występują w niej wyraźne ograniczenia przestrzenne, a widz skupia się na relacji między elementami obrazu.. Przestrzeń 15.. Zrobię „przepiśnik" z ulubionymi daniami, który będzie ilustrowany i omówiony (dźwięk w prezentacji).. W miejscu przecięcia się ich powstaje 1 mocny punkt który jest umieszczony w samym centrum kadru.. Jola Aleksandrowicz IIG.. Kompozycja statyczna i dynamiczna.. Kompozycją określa się również samo dzieło, zawierające połączone ze sobą składniki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt