Zasady dobrej prezentacji multimedialnej
Przedstawia zasady dobrej prezentacji i błędy, jakich należy unikać.Dobry nagłówek to podstawa.. Na informatykę mam wypisać zasady dobrej prezentacj multimedialnej <powerpaint> Pomóżcie!. Dla analityków szczególnie ważny jest aspekt wizualizacji danych: to one stanowią największe wyzwanie w każdej prezentacji.Naczelną zasadą jest skoncentrowanie się na niewielkiej porcji wiadomości, które będą jednak dawać obraz całości.. Kup plakat Plakat dydaktyczny (B2 - 48 x 68 cm) Plakat uczy, jak zrobić dobrą prezentację multimedialną.. Odbiorca: uniwersalny.. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jesteś pewnie wielkim fanem ich przygotowania skoro trafiłeś na ten wpis, ale nie chcesz stworzyć kolejnej okropnej prezentacji.Kiedy do przekazania masz ważne informacje, bez dobrej oprawy ryzykujesz, że prezentacja nie wywoła oczekiwanego efektu.Niestety, oprócz ciekawych treści, liczy się także forma podania.. link do prezentacji (dobra praktyka to udostępnić prezentację słuchaczom).O ile prezentacja posiada bogatą myśl i jest stworzona z pomysłem, nie dodawaj żadnych zbędnych elementów - mogą one tylko zepsuć ogólne wrażenie.. Wykorzystywane bywają w szkołach, urzędach, zakładach pracy, podczas lekcji, wykładów, sympozjów, konferencji, odpraw, narad, szkoleń itp.. Format: B2 (50 x 70,7 cm)Ciekawa prezentacja to nieocenione wsparcie..

Pomożesz w prezentacji multimedialnej?

Typ: plakat dydaktyczny.. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje biblioteka i bibliotekarz - awans zawodowy, gazetki, oferty pracy, informacje na temat czasopisma, edukacja czytelnicza i medialna, forum itp.Guy Kawasaki proponuje prostą zasadę 10-20-30.. Jak stworzyć ją w odpowiedni sposób?. Kwestie, o których chcesz opowiedzieć swoim słuchaczom, zapisz hasłowo, a resztę po prostu dopowiedz.Najważniejsze cechy dobrej prezentacji multimedialnej na spotkanie z rodzicami Posted on 16 października 2017 29 grudnia 2018 by Luiza Pytel W dobie wszechobecnego Internetu wykorzystywanie narzędzi komputerowych do prezentacji stało się już powszechne.Biblioteka w Szkole - miesięcznik i serwis nauczycieli bibliotekarzy.. Podsumowując: w tym wypadku liczy się zdrowy rozsądek i chwila refleksji nad tym co przygotowaliśmy - postaw przede wszystkim na jakość, a nie na ilość.. To takie ilustracje, które ma „w swoim magazynie" Power Point.. Jakie są najważniejsze zasady tworzenia dobrej prezentacji?. Kup plakat Plakat dydaktyczny (B2 - 48 x 68 cm) Plakat uczy, jak zrobić dobrą prezentację multimedialną.. Odbiorca: uniwersalny.. Jak zrobić ciekawą prezentację?. Ciekawa prezentacja multimedialna to przede wszystkim treść.. Ale uwierz mi, nie warto.. Nie stosuj clipartów..

To złoty klucz zasad dobrej prezentacji.zasada 3.

Jeśli masz wykonać pracę na temat swoich zainteresowań, ciekawej wycieczki czy wakacji, możesz ją zrealizować w różny sposób, np. napiszesz opowiadanie, przygotujesz plakat lub folder na kartonie z bloku rysunkowego, zaprezentujesz album ze zdjęciami, które opiszesz i ozdobisz rysunkami.Zasada nr 5 - Sprawdź pisownię oraz estetykę swojego pokazu multimedialnego.. 2.Ciekawa prezentacja powinna być uzupełnieniem naszej opowieści.. W ostatnim wpisie pisałem o 10 zasadach, które musisz znać, aby stworzyć dobrą prezentację.. W innym przypadku teksty w prezentacji mogą wyświetlać się nieprawidłowo.. • Wachowicz E., Bryl R., Przygotowanie dobrej prezentacji, Instytut Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego, [on-line]Dobra prezentacja multimedialna to istotny element każdego wystąpienia i tylko garstka mówców może sobie pozwolić na jej pominięcie w swoich wystąpieniach.. Oto te zasady:Blok tekstu na prezentacji nigdy nie jest dobrym pomysłem - słuchacze zaczną czytać i przestaną słuchać tego, co do nich mówisz.. Wygłoszenie prezentacji Dobrze opracuj swoje wyst ąpienie Znaj kolejno ść slajdów Opracuj sobie tekst prezentacji Opracuj sobie logiczne łączniki pomi ędzy slajdami Zapami ętaj, które informacje nale ży szczególnieZASADY DOBREJ PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ!.

zasada 4.Zasady dobrej prezentacji Wygłoszenie prezentacji.

Twórz prezentację z jedną, jasną i czytelną tezą, którą powtórzysz w ciągu całej prezentacji co najmniej 3 razy.. Znudzony słuchacz może zacząć zastanawiać się nad listą zakupów, które musi dziś zrobić .czyli dobre maniery przy stole .. Są jednak pewne odstępstwa od tej zasady: W rękę można wziąć jedzenie twarde, suche i nie brudzące jak pieczywo, ciasta, ciasteczka.. Prezentację przygotował uczeń klasy 4 Technikum Piotr Kisielow, pod kierunkiem mgr inż. Ilony Puczyńskiej i mgr inż.Zasady dobrej prezentacji multimedialnej - cz. 2 w kategorii Informatyka - PlanszeDydaktyczne.pl.. Prezentacja multimedialna to nieocenione wsparcie dla prelegenta.Zasady dobrej prezentacji multimedialnej cz. 1.. Prezentacja multimedialna powinna składać się z maksymalnie 10 slajdów, trwać nie dłużej niż 20 minut, a wielkość czcionki powinna być minimum 30.. Istotne jest, by 10 slajdów prezentacji referować 20 minut przy zachowaniu czcionki 30.. Zasady dobrej prezentacji mówią jasno - dostosuj liczbę slajdów do czasu jaki masz na zaprezentowanie materiału.. Przedstawia zasady dobrej prezentacji i błędy, jakich należy unikać.Prezentacje - czy to zrobione przy użyciu produktu Microsoftu czy też nie, są świetnym wsparciem dla osoby przedstawiającej materiał.. 0 0 Odpowiedz.. Nawet najbardziej wartościowy merytorycznie slajd nie zrobi odpowiedniego wrażenia jeśli będzie zaaranżowany nieestetycznie i bez pomysłu.Jak już doskonale wiesz dobrze przygotowana prezentacja multimedialna to świetne wsparcie przy każdym wystąpieniu..

Najważniejsze zasady.

Guy Kawasaki wymyślił regułę 10/20/30.. 0 ocen | na tak 0%.. Podobne pytania.. Nie należy więc .Zasady dobrej prezentacji multimedialnej - cz. 1 w kategorii Informatyka - PlanszeDydaktyczne.pl.. Jeżeli dąży się do tego, aby wystąpienie zostało na długi czas zapamiętane przez audytorium, trzeba pamiętać, że wszelkie elementy, które chce się zawrzeć w prezentacji multimedialnej, powinny być jedynie .Zasady dobrej prezentacji multimedialnej cz. 2.. 2011-11-29 18:38:49; Program do tworzenia .Niestety, albo i stety.. Nigdy nie zanudzaj taką prezentacją.. Większość to jakieś tandetne ilustracje, które nic nie wniosą do Twojej prezentacji, a na dodatek Twoi widzowie na pewno już je widzieli.. Jak zrobić prezentację, która pozwoli zbudować odpowiednią relację z publicznością?. Podpowiadamy.. Wyczerpujące podsumowanie Mimo, iż jest to praca multimedialna, wypada, by na jej ostatniej stronie znajdowało się krótkie podsumowanie.Dobra prezentacja służy do tego, aby zobrazować to, o czym mówisz i przekazać to, czego nie można łatwo przekazać słowami.. Wpływa ona bardzo na to jak dobrze ludzie wchłaniają i przyswajają wiedzę, … Czytaj więcej » .. że prezentacja multimedialna ma być tylko dopełnieniem nasze prezentacji ustnej.. jest dobra prezentacja.. Jednakże, zła i nudna prezentacja składająca się z samego tekstu może działać odwrotnie.. Nie jest to prawda bezwzględna.Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych Streszczenie Prezentacje multimedialne stały się bardzo popularnym sposobem przekazywania informacji.. Osoby z dalszych rzędów nie będą mogły tekstu i tak odczytać.. W przypadku prezentacji multimedialnej im mniej treści tym lepiej.. Ponadto tekst odciągnie uwagę od tego co mówisz.. Niestety, dużemu zainteresowaniu tą formą26.. Format: B2 (50 x 70,7 cm)Plan prezentacji Garśćdobrych rad… Zasady prowadzenia dobrej prezentacji Planowanie wystąpienia Przygotowanie techniczne Prowadzenie prezentacji i mowa ciała Doświadczenia Jeszcze raz, od nowa… Typ: plakat dydaktyczny.. W tym poście chciałbym zawrzeć trzydzieści trzy uniwersalne zasady dobrej prezentacji multimedialnej, po spełnieniu których nasze wystąpienie będzie ocenione wysoko, a może nawet usłyszymy brawa pod naszym adresem.. Są także elementem, który przykuwa uwagę słuchacza.. Szanuj swojego odbiorcęZasady tworzenia prezentacji multimedialnych w Microsoft Office PowerPoint Opracował: Marek Badura Instytut Klimatyzacji i Ogrzewnictwa I-33 ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt