Ania z zielonego wzgórza prezentacja multimedialna
2010-03-21 20:18:35Biały domek z zielonymi okiennicami, czyli Zielone Wzgórze, przypomina swoim wystrojem czasy wiktoriańskie, w których żyła tytułowa Ania Shirley.Pokój na facjatce, skąd Ania przesyłała sygnały swej najlepszej przyjaciółce i sąsiadce - Dianie Barry, spiżarnia, gdzie Maryla Cuthbert przechowywała wino porzeczkowe, którym Ania niechcący napoiła Dianę, a nawet Stodoła .1908: Ania z Zielonego Wzgórza (cz. 1 serii o Ani) 1909: Ania z Avonlea (cz. 2 serii o Ani) 1910: Dziewczę z sadu (inne tytuły: Kilmeny ze starego sadu, Kilmeny z kwitnącego sadu) 1911: Historynka (Historynka, cz. 1) (inny tytuł: Wakacje na starej farmie) 1913: Złocista droga (Historynka, cz. 2) (inny tytuł: Złoty gościniec)Wyobraź sobie, że przenosisz się na Zielone Wzgórze.. Akcja rozgrywa się w latach 70 XiX w. w Kanadzie na Zielonym Wzgórzu.. Ania z Zielonego Wzgórza Teatr im.. Ukończyła szkołę powszechną, a następnie kurs nauczycielski.III miejsce za prezentację multimedialną.jpg.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. 2009-04-29 14:30:18 Opis Przeżyć.. tu sprawdzisz swoją wiedze na temat przygód w pierwszej części serii "Ania z Zielonego Wzgórza"!. 1 ocena Najlepsza odp: 100 .ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA • FILMY-BAŚNIE • pliki użytkownika renata.misia przechowywane w serwisie Chomikuj.pl2..

Oprócz: Ania z zielonego wzgórza prezentacja multimedialna.

Sprawdź, co zapamiętałeś z książki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Poznajemy ją, gdy ma jedenaście lat i jako sierota przez przypadek trafia do rodzeństwa Cuthbertów.. Elbląg.. :(Wynagrodzę.. żoną pastora.. *Cytaty pochodzą z książki: Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza, tłum.. Pani Anna Rybka odbiera podziękowanie.. Jednakże gdy mężczyzna przyjeżdża po podopiecznego na stację, nie zastaje tam nikogo, z wyjątkiem rudowłosej dziewczynki Anne Shirley.. Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza 2.. Ania z Zielonego Wzgórza .. Ania z Zielonego Wzgórza : Dalsze dzieje (1987) 01:25:00.. Pod koniec powieści jest urodziwą szesnastolatką.Jak wyglądała Ania Shirley z książki \" Ania z Zielonego Wzgórza" gdy miała 16 lat, opis wyglądu.. J. Kochanowskiego.. :) To pilnee ;( To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. DIANA BARRY Pierwsza ekranizacjaMatthew i Marilla Cuthbert decydują się zaadoptować chłopca, by pomagał w pracy przy farmie zwanej Zielonym Wzgórzem.. ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA - KONTYNUACJA CZ 1 - cały film, polski lektor .. Pani Teresa Wroblewska odbiera podziękowanie za przygotowanie z klasą Vb scenek z książki Ania z Zielonego Wzgórza.- Przygody Ani z Zielonego Wzgórza (na podstawie filmu), - 100 lat „Ani z Zielonego Wzgórza"..

Pamiętaj o: tytule,Ania z zielonego wzgórza!

Ania z Zielonego Wzgórza .Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza".. Elbląg.. Rozpocznij test.. Ania z Zielonego Wzgórza Teatr Dramatyczny im.. Ania z Zielonego Wzgórza (Anne of Green Gables) 720p 01:28:49.. Mam opisać wybrane wydarzenie z książki Ania z Zielonego Wzgórza.. sąsiadką Cuthbertów.. Maud z Wyspy Księcia Edwarda, Avonlea - film, artykuł pt. Lucy Maud Montgomery i jej osobiste dramaty i światowe sukcesy, monitor multimedialny, tabela: Ania i Maud - podobieństwa i różnice; Formy i metody pracy: praca indywidualna, mini wykład, rozmowa kierowana.. Przypomnienie zasad tworzenia prezentacji PowerPoint - projekt i układ slajdu, tło, wstawianie zdjęć i muzyki, animacje, przejścia, inne efekty.. Ania z Zielonego Wzgórza Teatr im.. Ania z Zielonego Wzgórza Teatr 6 piętro.. Ania z Zielonego Wzgórza Teatr Powszechny im.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Kim była Małgorzata Linde?. Między sobą rywalizowały trzy zespoły ( po jednym z każdej klasy).Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę autorstwa Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza".. sprzedawczynią w sklepie pana Blaira.. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze..

Proponuję wcześniej przeprowadzić lekcję o tworzeniu prezentacji multimedialnej w ...Ania z zielonego wzgórza prezentacja multimedialna.

Ogólna wiedza literacka .. "Ania z Zielonego Wzgórza" Czy na pewno wiesz wszystko o Ani Shirley?. Jest to opowieść o jedenastoletniej Ani, która miała bardzo ciężkie dzieciństwo, ale z czasem wszystko w jej życiu zaczyna się układać i zmieniać na lepsze.Prezentacja multimedialna na podsumowanie pracy z lekturą „Ania z Zielonego Wzgórza" (cykl 2 lekcji) Obszar tematyczny Edukacja humanistyczna Typ zasobu Prezentacje Tytuł Prezentacja multimedialna na podsumowanie pracy z lekturą „Ania z Zielonego Wzgórza" (cykl 2 lekcji) Etap edukacyjny II etap edukacji Opis Scenariusz lekcji .Anne Blythe z domu Shirley (imię oryginalne, w polskim tłumaczeniu Anna Shirley) - główna bohaterka cyklu powieści młodzieżowych Lucy Maud Montgomery pod tytułem Ania z Zielonego Wzgórza.. Życie Ani Shirley.. Kłótnia pani Małgorzaty z Anią.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Prezentacje : Tytuł: Prezentacja multimedialna na podsumowanie pracy z lekturą „Ania z Zielonego Wzgórza" (cykl 2 lekcji) Etap edukacyjny: II etap edukacji : Opis: Scenariusz lekcji języka polskiego.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley.. Tok .Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na ich umieszczanie na Twoim komputerze przez administratora serwisu Chomikuj.pl - KeAnia z Zielonego Wzgórza - test..

Największą sławę przyniosło jej napisanie cyklu ksiązek ,,Ania z zielonego wzgórza'' Książki o losach Ani przetłumaczono na 36 języków.

Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.W kwietniu uczniowie wykonali 9 prezentacji multimedialnych, dotyczących książki „ Ania z Zielonego Wzgórza".. Główną bohaterką książki jest Ania Shriley- sierota, która została przyjęta do swojego domu przez rodzeństwo Cuthbertów- Marylę i Mateusza.Ania z Zielonego Wzgórza, mapa świata, prezentacja multimedialna .. A. Seweruka w Elblągu.. Jerzego .Lucy Maud Montgomery-ur. 30 listopada 1874r.. Warszawa.. Ania z Zielonego Wzgórza.. Lektury szkolne.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Ania z Zielonego Wzgórza Teatr im.. Ania z Zielonego Wzgórza Teatr Powszechny im.. Poznań.. Ania z Zielonego Wzgórza Teatr Muzyczny w Poznaniu.. W maju odbył się turniej klasowy „Lekturomania" ze znajomości treści „Ania z Zielonego Wzgórza".. J. Kochanowskiego.. Kraków.. Podstawa programowa: E2-PODST-JPOL-2.-KLIVVI-I.1.7 Uczeń opowiada o wydarzeniach fabuły oraz ustala kolejność zdarzeń i rozumie ich wzajemną zależność;Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Jelenia Góra.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym opowiesz swoją przygodę z Anią Shilrey, a jednocześnie wykażesz się dobrą znajomością lektury „Ania z Zielonego Wzgórza".. w Clifton , zm. 24 kwietnia 1942r.. Łódź.. Odwiedziny Diany na Zielonym Wzgórzu.. Ania z Zielonego Wzgórza Teatr Groteska.. Wymagania: minimum 200 słów, na komputerze.. Autor: Paulina Kisilewicz : Zgłoszone przez: Joanna Ewa Szkop konsultant ds. edukacji polonistycznej Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w .Ania z zielonego wzgórza 1.. Pomożecie ?. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Lucy Maud Montgomery Urodziła się 30.11.1874 r. w Clifton na Wyspie Księcia Edwarda.. Narratorzy.. Podczas części językowej uczniowie odpowiadają na wylosowane pytania (3 pytania) sformułowane w języku angielskim.Książka pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" autorstwa Lucy Maud Montgomery jest powieścią psychologiczną.. Podobne działy.. 2.ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA - DALSZE LOSY CZ 2 - cały film, polski lektor .. Jak podają źródła (oraz przekazy autorki), Anna Shirley urodziła się 15 marca 1866 roku, co można również obliczyć na podstawie danych zapisanych w powieściach.Ania z Zielonego Wzgórza Teatr Mały w Manufakturze..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt