Notatka graficzna na temat mitu o heraklesie
Zeus, chcąc, aby syn był nieśmiertelny, wykradł w nocy dziecko do nieba i położył przy śpiącej Herze.Mitologia - Mit o Heraklesie .. Przeczytaj książkę, zerkając od czasu do czasu na notatki.. moją pracę i jej efekty.. (Przydatne słowa) 3. zastanówcie się nad poleceniami pod tekstem 1,2,3,4,5 str.252.. Po przeczytaniu książki, zajrzyj po pół roku do .Temat: O grzeczności na co dzień .. Podobne pytania.. syn zeusa pokazał swoją wielką siłę mając 10 miesięcy ,jego ama wykąpawszy swych .Na jutro proszę!. Tym razem uczniowie wejdą w rolę pierwszych bogów i bohaterów, dokonają analizy stylistycznej fragmentu mitu, podyskutują o ponadczasowości archetypów i stworzą notatkę graficzną.. Na skutek własnych działań popadł jednak w ich niełaskę.. Do tej pory w internecie spotykałam bardzo ogólnikowe i szczatkowe "ułamki wiedz" na ten temat.. Następnie wyślij kartęA ja cieszę się, że powstał w ogóle artykuł o 12 pracach Heraklesa.. Król musiał wymyślić kolejną pracę.. Świadczy o tym sposób w jaki usunął on z brudu stajnię Augiasza- przepuścił przez nią strumień wody z rzeki i błyskawicznie ją wyczyścił.. Mity greckie - Herakles TEMAT: W pogoni za fortuną.. Wyobraźcie sobie, że korzystacie ze struktury i elementów edukacyjnej notatki, ale jej treścią są na przykład fakty z życia kogoś wam bliskiego.. Tak też uczynił.. Wymieó czyny Heraklesa, które dowodzily jego niezwyklych cech i umiejetnoéci..

Napisz na ten temat notatke w zeszycie.

Przeczytajcie tekst Mari Dańkowskiej Nastolatki i bon ton.. Herakles podjął się zabić smoka za klacze, które otrzymał król Troi od Zeusa.. Herakles smoka zabił, zapłaty nie dostał.Dokładny wiek Heraklesa nie był znany.. Zapoznajcie się z objaśnieniami trudnych wyrazów.. Herakles miał wykonać dziesięć takich prac, ale dwie nie zostały zaliczone, więc ich ostateczna liczba .Zobacz kilka zdjęć, które ilustrują (sic!). Herakles rozgniótł go obcasem i kazał swemu woźnicy rozpalić pobliski las.. Taka spersonalizowana infografika będzie niezwykłym podarunkiem na urodziny, Dzień Matki czy rocznicę ślubu.Dwanaście prac Heraklesa (także dwanaście prac Herkulesa) - kara nałożona przez wyrocznię delficką na herosa Heraklesa (w mitologii rzymskiej występuje jako Herkules), za wymordowanie przez niego własnej rodziny.Zadania te miały przewyższać siły jednego człowieka.. przeanalizuj pomysł → mapa mentalna „Mit o Heraklesie" obejrzyj → Herakles Utwórz kartę pracy indywidualnej i napisz na niej swoje odpowiedzi.. Wielkoformatowe, rysowane plakaty to przede wszystkim wsparcie dla procesu uczenia się, rozumienia i zapamiętywania.. 0 0 Tagi: mity; Odpowiedz.. herakles był synem zeusa i królowej alkmeny,ojciec aby zapewnić synowi nieśmiertelność zabrał go do nieba, położył go przy śpiącej herze aby dziecko mogło ssać pierś.niestety hera obudziła się i odtrąciła chlopczyka.hera nienawidziła heraklesa i prześladowała go przez całe życie..

Sporządź notatkę graficzną (np. mapę mentalną) według własnego pomysłu na temat życia Heraklesa.

W efekcie można oglądać na ekranach TV dzieje Heraklesa dzielone na odcinki.. plan wydarzeń do mitu o Syzyfie 2010-03-09 17:13:17; krotka notatka o Janie Matejce 2009-11-28 14:39:30; Napisz streszczenie mitu o syzyfie 2012-05-04 17 .Materiały dla ucznia: zapoznaj się z treścią mitu „Dwanaście prac Heraklesa" - zdjęcia treści mitu w galerii zdjęć pod tabelą z tematami lekcji zdalnych, w zeszycie przedmiotowym wykonaj zadania z karty pracy (od 1 do 6), kartę pracy jako część notatki wklej do zeszytu lub przepisz zadania, jeśli nie masz możliwości wydruku.Herakles walczył z nią, obcinał jej głowy.. Sporządza notatkę na temat korzyści zwiedzania muzeów 3 „Burmistrz i ogród rzeźb" - przygotowuje-my adaptację utworu.. Antropomorficzny (posiadający ludzkie cechy) bóg posiadał własne sekrety, które król Koryntu zdradził.Poszukuje informacji na temat muzeów.. Herakles był szkolony w zapasach, uczył się sztuki powożenia końmi, strzelał z .Za sprawą Hery, która była bardzo zła na Zeusa, Herakles urodził się po 10 miesiącu ciąży.. Swoja nieśmiertelność zawdzięcza temu, że Hermes przystawił go w czasie snu do piersi Herze.. Hera zorientowała się o podstępie i odepchneła Heraklesa, ale ten zdążył jednak napić się jej mleka.Notatka graficzna może też być świetnym kreatywnym prezentem..

Dobrze, że ktoś zabrał się za przybliżenie tej tematyki.Chcesz wesprzeć rozwój kanału?

Bardzo możliwe, że wiadomości nasze o życiu i roli wielkich ludzi, takich jak Herakles, Budda, Jezus, Mahomet, którzy tak znacząco wpłyneli na dalszy rozwój dziejów, nie zawierają ani odrobiny prawdy.Gdy heros wziął je na plecy, pojawiła się rozgniewana Artemida.. Fakt, iż jako niemowlę z łatwością udusił dwa węże zesłane przez Herę dowodzi o sile tego herosa.Konspekt zajęć z języka polskiego.. Kształcenie literackie i kulturowe.. Temat: Narodziny świata - grecki mit o początkuNa pomoc hydrze przybył rak, którego szczypanie skutecznie utrudniało zadanie Heraklesowi.. postanowiłam przygotować dla nich notatkę graficzną.. Zeus przyłożył małego Heraklesa do piersi śpiącej Hery, a z kilku kropel mleka, które spadły na ziemię powstała Droga Mleczna.. Herakles jest postacią o niezwykle barwnej biografii, pełnej przedziwnych przygód, co dostrzegli producenci seriali filmowych.. To także dodatkowa atrakcja dla uczestników spotkań, warsztatów czy konferencji.. Jego opiekunowie: Alkmena i Amfitrion przykladali ogromną uwagę do jego wychowania.. Herakles chwyta łanię cerynejską wyrywając jej złote rogi (o tej metodzie mówi mniej znana wersja mitu)Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o zbierz informacje na temat Heraklesa napisz krótką i zrozumiałą notatkę o Heraklesie bardzo prosze o pomoc za najle…Stanowiła ona podsumowanie naszej rozmowy na temat tego, co powinno znaleźć się w sprawozdaniu ze spektaklu..

Ale na pewno nie tylko z tego źródła znamy jego dzieje.krotka notatka na temat mitu o syzyfie.

Cele operacyjne: uczeń zna fragment mitologii poświęcony Heraklesowi, uczeń zna definicję archetypu, uczeń potrafi odnaleźć podobieństwa pomiędzy postacią Heraklesa a .6.. Herkulesa cechowała pomysłowość.. Herakles był synem Zeusa i królowej Alkmeny.. Czyn Heraklesa Cecha lub umiejetnoéé herosaZatrzymaj się na tym co Cię interesuje, przeskanuj to co nie intryguje.. Ucinał głowy potworowi, a następnie wypalał rany, dzięki czemu głowy więcej nie wyrastały.Herakles - w mitologii greckiej jeden z herosów, syn Zeusa i śmiertelniczki Alkmeny.. Pytanie o aktualność mitu o Heraklesie Cel główny: Konfrontacja kultury antycznej ze współczesną rzeczywistością.. Na pomoc Hydrze przyszedł olbrzymi rak, który Heraklesa boleśnie szczypał po nogach.. Pisemnie wykonajcie zad.6 str.252.. Skorzystaj z dostępnych źródeł i umieść w niej informacje na temat pochodzenia heraklesa, przebieOpowieść o Heraklesie pokazuje drogę do pokonania własnych ograniczeń.. Jego słabość do plotek stała się przyczyną gniewu Dzeusa.. Uzupelnij tabele w zeszycie.. Czasem coś będzie oczywiste, czasem obrazek Cię zachwyci, a czasem złapiesz się na tym, że opisałam coś skrótem myślowym i nie wiesz o co chodzi.. Herakles zapewnił ją, że wypuści łanię, gdy tylko pokaże ją Eurysteusowi.. Herakles podczas swojego życia zmuszony jest do wcielenia się w kobiece role.. Odwiedź mnie na Facebooku: _____.Nawiązania literackie do mitu.. Nie przesyłacie zadania.Mit o Syzyfie to opowieść o królu Koryntu, który był uwielbiany przez bogów.. Podręcznik: Piret Raut Burmistrz i ogród rzeźb (fragment książki Historie trochę szalone), s. 374 I.. Mit o Heraklesie to także opowieść o uczuciu, które pełne jest zazdrości i w efekcie prowadzi do .Mit o Heraklesie - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. Powstają na żywo, a kiedy są już gotowe, ludzie robią sobie przy nich pamiątkowe zdjęcia i dzielą się nimi ze .Herakles odwiedził Troję, gdy wracał z kraju Amazonek, przybył tam w momencie, gdy córkę króla Troi Laomedona Hezjone miał pożreć smok przysłany przez Posejdona.. Aby utrwalić budowę tej formy w ypowiedzi, .. Na pomysł przeprowadzenia lekcji dotyczącej mitu o Tezeuszu i Ariadnie w klasie V wpadłam, przeglądając jedną z .typowe cila mitu Na podstawie przeczytanego tekstu o Heraklesie powiedz, jakie cechy ma éwiat przedstawiony w mitach pod wzgledem jego realnoéci..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt