Opowiadanie twórcze na podstawie mitu o syzyfie
Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.Na Stoku 49, 80-874 Gdańsk.. Dzień dobry!. - zagadki.. Dedal musiał więc poszukać sposobu, 1 2 następna .. Jest jednak także przypowieścią o przeznaczeniu.. Miłego dnia!. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Czuł się już naprawdę bardzo zmęczony.Przysyłajcie esemesy na nr 798899 450.. Opowiadanie twórcze - opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co sprawiło, że ktoś stał się .Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. W zeszytach zapiszcie odpowiedzi do zadań 3 i 6 s. 271, a w zeszycie ćwiczeń uzupełnijcie ćwiczenia 2, 6 i 7 s. 137 i 140.opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Odyseusz myślał, że to będzie cudowny czas, lecz się mylił.. I ilekroć wracał z Olimpu, zawsze coś "chlapną" o tym, co się tam mówiło.. 1.Mit o Orfeuszu i Eurydyce opowiada o wielkiej sile miłości.. Gdy z płaczem opowiadał o niegodziwej małżonce, „która jego trupa wyrzuciła na śmietnik i nie chce mu sprawić pogrzebu", Pluton w końcu zgodził się, aby Syzyf wrócił na chwilę na ziemię i ukarał żonę.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.. Porzucił żonę i syna, wyruszył na wojnę, obiecując jak najszybciej wrócić, lecz wojna trwała i trwała.Oto fragment przykładowego opowiadania napisanego na podstawie mitu o Syzyfie..

Podobnie jest z opowiadanie twórczym na podstawie mitu.

Syzyf opowiedział władcy o swej żonie.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Jest nawet na dobrej drodze.Przeanalizujcie informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści s. 269.. Syzyf otarł pot z czoła.. Hades ulitował się nad królem i wysłał go na Ziemię pod opieką Tanatosa.. .Mit o Odyseuszu - streszczenie.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przyk\ad: rozpoczynajace .Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze .. Dobrze było Dedalowi na Krecie, szczególnie że król darzył go ogromna sympatią.. Jego jęki dobiegły Hadesa.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów mitologii lub iblii, którzy zostali na przykład przeniesieni w czasy ..

Pisaliście już opowiadanie twórcze na podstawie legendy.

Król Koryntu był ulubieńcem bogów, dlatego też Dzeus zapraszał go na uczty olimpijskie.. A czym się różnią?. Jestem ogromnie ciekawa, co napiszecie!. Jego żoną była równie urodziwa Eurydyka - nimfa drzewna hamadriada.. Gdy grał na lutni i harfie, wszystko wkoło niego mu wtórowało: drzewa, ptaki, zwierzęta.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Nic zresztą dziwnego- głaz , który starał się wtoczyć na górę, był gigantyczny.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. Syzyf otarł pot z czoła.. Uczucie, które łączy parę mitycznych kochanków zostaje wystawione na próbę.. Wasza pani od polskiego.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Syzyf błąkał się, narzekał, jęczał, użalał nad swoim losem i postępowaniem żony, aż w końcu postawiono go przed Plutonem..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie od twórcze na podstawie mitu Dedal Ikar .. Szkoła podstawowa +5 pts.. Dedal leciał nisko, ale przynajmniej doleciał.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.Dedal i Ikar - Opowiadanie .Orfeusz był pięknym i młodym królem Tracji.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Zobacz, jak powinno wyglądać opowiadanie odtwórcze.. Zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Co jest wspólne dla tego opowiadania i mitu - pierwowzoru?. .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opowiadanie twórcze na podstawie mitu o PrometeuszuPoczątek wojny trojańskiej, piękna Penelopa poczęła syna, któremu na imię było Telemach.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Napisz inne zakończenie mitu.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćOpowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Twórcze i odtwórcze Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas..

Temat: Ćwiczenia w poprawnym redagowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.

Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Ćwiczenia - do wyboru.. Gdy dotarli na Ziemię, Syzyf poszedł swojego pałacu.2.. Wojna spadając na niego nagle pokrzyżowała mu wszelkie plany związane z rodzina.. Bohaterowie bardzo się kochali i byli szczęścili.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Śpiewakowi wydaje się, że może odwrócić zły los i przywrócić ukochanej życie.. Zobacz również.. Proszę wybrać jeden temat.. Temat 1.. Bogowie puszczali to płazem, aż do momentu kiedy Syzyf przesadził w swym plotkowaniu.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.o jego stanie zdrowia, samopoczuciu i potrzebach Zwrot akcji obydwoje postanawiają pomoc - młody człowiek idzie do baru po posiłek Zakończenie mężczyzna dziękuje darczyńcom, młodzi żegnają się z bezdomnym 1- 2 czerwca 2020r.. Następnie zapoznajcie się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego s. 270.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. w tym mit o powstaniu świata oraz mity o: Prometeuszu, Syzyfie, Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Heraklesie, Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce .. (np. opowiadanie twórcze) oraz b) tematu o charakterze argumentacyjnym (np. rozprawka, artykuł, przemówienie).. Przypominam sobie, że nie sprawiło Wam większych trudności.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. On znał Syzyfa i zaprosił go do siebie, by wysłuchać skarg.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Żalił się na złą żonę, która nie pogrzebała go.. Czuł się już naprawdę bardzo zmęczony..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt