Z którym z bohaterów zemsty chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego
poleca 85 % .. Widząc Rudego zmaltretowanego po przesłuchaniach prowadzonych przez gestapowców „w Zośce wszystko skręcało się z cierpienia".. Podioł walkę o swoje życie i zrozumiał, że ma dla kogo żyć.Z którym z bohaterów „Syzyfowych prac" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. „Syzyfowe prace" - utwór Stefana Żeromskiego jako powieść o dojrzewaniu, dorastaniu, pierwszych ważnych doświadczeniach młodych ludzi.. Pamiętaj o argumentach.. 2010-05-17 20:41:39; Z którym z bohaterem książki pt. Harry Potter chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. Też bym chciał pójść w odwiedziny do Gotfryda.Z którym z bohaterów lektury "Ten Obcy" chciałbym się zaprzyjaźnić i dlaczego?. 2010-04-29 21:33:03; Z którym z bohaterów ksiązki pt" Ten obcy" chciałabyś cię zaprzyjaźnić?odpowiedz uzasadnij 2009-11-12 21:23:37; Z lektury,,Ten obcy " 2009-11-15 17 .Z którym bohaterem literackim z Zemsty chciała bym się zaprzyjaźnić i dlaczego ?. Dziewczyna przyjechała z mamą na wakacje do Olszyn.. Chciałbym móc obijać się razem z nim.. Ocena postaci.. Na co dzień wykazywał się niezwykłym sprytem i przemyślnością.Chciałabym zaprzyjaźnić się z Boką, ponieważ był bardzo pomysłowym i miłym chłopcem.. Przez to była skryta i małomówna i źle się z tym czuła.. Obie są bogate.. W Boce podobało mi się to, że z każdej trudnej sytuacji potrafił wyjść bez żadnych kłopotów.Zwierza się stojącemu obok Dyndalskiemu ze swych zamiarów: chce się ożenić..

Z którym chcielibyście się zaprzyjaźnić i dlaczego?

Miło byłoby mięc kogoś tak odważnego jak Zenon jako przyjaciela.. Przy wnioskowaniu i dokonywaniu wyborów zawsze potrafił trafić do sedna człowieka, a przez to potrafił zdobyć posłuch nawet u osób wybuchowych.Z którym z bohaterów "Syzyfowych prac" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego.. Chłopiec ten jeszcze zanim przyszło mu się zmierzyć z .Z którym z bohaterów powieści "Ten obcy" chciałabym/bym się zaprzyjaźnić i dlaczego - napisz krótką wypowiedź (8-10 zdań).. 2010-03-09 19:03:25Bohaterowie "Syzyfowych prac" to Twoi rówieśnicy.. Mikołajek- opis postaci Wypisujemy cechy wyglądu charakteru na tablicy.Z którym z bohaterów książki "Ten Obcy" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. Wacław Milczek - Był synem Rejenta.. usuniety; 24.04.2012 Chciałabym zaprzyjaźnić się z Colinem Cravenem, ponieważ to bardzo interesująca osoba.. Nie zgadza się z sugestiami Dyndalskiego, że być może jest już za stary na małżeństwo.Bardzo podobała się mu Klara.. 2010-03-09 19:03:25; Pytania do lektury "Ten Obcy ".. Cechy charakteru z uzasadnieniem.. Autor: Marta Kowalczuk Chciałabym się zaprzyjaźnić z Pestką Ubyszówną..

Z którym z nich chciałbyś się zaprzyjaźnić?

Dla.Z kolei Gotfryd ma bardzo bogatego tatę, który kupuje mu mnóstwo prezentów.. „Syzyfowe prace" - utwór Stefana Żeromskiego jako powieść o dojrzewaniu, dorastaniu, pierwszych ważnych doświadczeniach młodych ludzi.. Bawilibyśmy się razem we wszystko co przyszło by nam do głowyNajbardziej bliska jest mi postać Uli Zalewskiej.. także ze złośliwością kolegów.. Ja bym się chciał zaprzyjażnic z zenkiem zenek to fajny i miły chłopak odwazny uratował dziecko które zjezdzałó z gorki i nie mogło się zatrzymać.. 2011-10-26 19:21:26 "Ten Obcy" Który z bohaterów nie chciałbyś się zaprzyjaźnić 2010-02-24 15:26:59Z którym z bohaterów „Syzyfowych prac" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. 2 Zobacz odpowiedzi 2 odpowiedzi paulla1989 Moim ulubionym bohaterem ,,Zemsty" A.Fredra jest Cześnik Raptusiewicz.. 2010-04-22 15:05:38; Z którym z bohaterów z książki "Ten Obcy" chciałbyś się przyjaźnić i dlczego .. Był wysoki,.Rejent Milczek to z kolei postać bardzo rozważna, ważąca każde słowo.. Jednak on im udowodnił, iż nie liczy się bogactwo lecz honor, ojczyznaKtóry chłopiec budzi waszą sympatię i wybralibyście go do opisu?. Był wdowcem i miał syna, Wacława, kiedyś pracował w sądownictwie.. Którą postać z "Zemsty" najbardziej polubiłeś?.

Jednak, z którym z nich chciałabym się zaprzyjaźnić ?

Środkowym, tym najlepszym w jakiejś grupie znajomych, tak jak np. Feri Acz.. Jednak wszystkie jego zalety mają zarodek w tej jednej najważniejszej.Z którą z postaci lektury Ten obcy nabardziej chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego.Opisz charakter wybranej postaci.. Kiedyś chłopaki wybrali się z wizytą do domu Gotfryda, bawili się jego elektryczną kolejką, pływali w basenie koło domu i jedli same smakołyki.. Intryga - to skryte działanie postaci krzyżujące plany innym bohaterom.. Wybór swój uzasadnij.. zadanie dodane 12 listopada 2011 w Język polski przez użytkownika m127 ( -100 ) [Szkoła podstawowa]Z którym z bohaterem książki pt. Harry Potter chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. Najchętniej zaprzyjaźniłabym się z Alkiem - Aleksym Dawidowskim.. (kawałek charakterystyki)?. Charakteryzuje go także wiele innych cech charakteru, w większości negatywnych.- / Lecz chciał strzelać do makówki" Na koniec życząc zdrowia, wypycha ich za drzwi i zastanawia się, jak dalej pokierować planem zemsty, by „wykurzyć" Cześnika z zamku.. (8-10 zdań)Chciałbym się zaprzyjaźnić z Zenonem Wójcikiem ponieważ to postać , która robi co chce, może się włóczyć gdzie chce.. W swoim życiu doznał wiele smutku, rozczarowań i cierpienia.. Jest on jednym z bohaterów książki Kamińskiego "Kamienie na szaniec"..

I to właśnie z nią chciałabym się zaprzyjaźnić.

Chłopiec ten był zawsze uśmiechnięty.. Zastanawia się, czy wybrać młodą i płochą Klarę, nad którą sprawuje opiekę, czy dojrzałą i rozsądną wdowę, Podstolinę.. Przypomnienie formy opisu 1.. Wygląd zewnętrzny.. Jak wskazuje jego nazwisko, nie mówił wiele, ale dwa razy przemyślał każde zdanie, które wydobyło się z jego ust.. Myślę, że na miano „tego" prawdziwego przyjaciela, na którym można polegać .Z którym z bohaterów "Kamieni na szaniec" chciałbym się zaprzyjaźnić i dlaczego.. Uzasadnij stwierdzenie, podając odpowiednie argumenty „Syzyfowe prace" - recenzja powieściZ którym z bohaterów „Kamieni na szaniec" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. Z jednej strony dziewczyna nie mogła znaleźć porozumienia z zapracowanym ojcem, po tym jak opuścił jej mamę.. Radek pochodził z ubogiej rodziny, dlatego jego rówieśnicy mu z tego powodu dokuczali i go poniżali.. Jest przyjaciółką Uli Zalewskiej, należy do grupy przyjaciół, w której są: Ula Zalewska, Marian Pietrzyk, Julek Miler i od niedawna Zenek Wójcik.Jednym z najciekawszych bohaterów "Zemsty" autorstwa Aleksandra Fredry jest główna postać Cześnika Raptusiewicza.. (kawałek charakterystyki)?. coś innego, każdy z nich był na swój sposób wyjątkowy.Za kolegów mogłabym mieć całą trójkę.. 2009-03-24 19:05:59 Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedziZ którym bohaterem lektury "Kamienie na szaniec" najchętniej byś się zaprzyjaźniła?. Z drugiej zaś strony bardzo wrażliwa.Chciałabym zaprzyjaźnić się z Pestką Ubyszówną z powieści pt. ,,Ten Obcy".. Wykształcenie zdobył w Warszawie.z jakim bohaterem lektury chciałbyś sie zaprzyjaźnić?. Był również strachliwy i tchórzliwy co świadczy o tym, że przy murze bał się walczyć.. Przedstawienie postaci.. Mężczyzna ma charakter wybuchowy, w szczególności wtedy, gdy ma do czynienia z Rejentem.. Charakterystyka.. Miał bardzo miłe usposobienie, był pełen delikatności, wrażliwości , co szło zresztą w parze z bardzo miłą, może nawet dziewczęcą powierzchownością.. Scena 2 Rejent, pałając nienawiścią do Cześnika i próbując mu zrobić na złość, nakłania syna do ożenku z Podstoliną .z którym bohaterem lektury tajemniczy ogród chciałbyś się zaprzyjażnić.. Nikt nigdy z nim się nie nudził.. dlatego więc ja .Zemsta jest komedią intrygi, ponieważ bohater, który knuł intrygę sam padł jej ofiarą.. Nie lubię osób, które za wszelką cenę chcą być np. Dziewczynka miała około trzynastu lat, więc była moją rówieśniczką.. Zakochał się w Klarze wiedząc, że jego ojciec będzie z tego powodu wściekły spotykał się z nią w tajemnicy.. Bohater, ze względu na swój porywczy charakter bardzo przypadł mi do gustu.Z którym bohaterem powieści "Ten obcy" chciałabyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt