Przypomnij sobie bohaterów lektury karolcia
Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.. Kto jest autorem książki „Karolcia"?. Na jego podstawie rozwiążcie następne zadanie.. Inne postacie to: .Karolcia bardzo przywiązała się też do swego przyjaciela - błękitnego koralika.. Karolcia pomyślała, że chciałaby być dorosła.Karolcia widząc, że jej życzenie sprawiło więcej kłopotu niż pożytku, zażyczyła sobie by kura znikła.. 4.Czy wszystkie przygody Karolci mogły wydarzyć się naprawdę?. Julaipsy90 4 miesiące temu.. Na końcu tej części poczęstowałam dzieci czekoladowymi pierniczkami w kształcie serc, a one zachwycone smakiem, zastanawiały się, czy te serduszka też mają magiczną moc.. Główni bohaterowie lektury to Karolcia i Piotr.. Metryczka - to informacje dotyczące tytułu książki, autora czy też ilustratora.. Przypomnienie sobie o niebieskim koraliku, znalezionym w kieszeni płaszczyka.. Mama również zamierzała wyjść.. Poniżej znajdziesz fragmenty jej opisu.. Używając określeń należy je uzasadnić.. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.. Poszukaj fragmentu, który opowiada o tym wydarzeniu w lekturze i jeszcze raz go przeczytaj..

Przypomnij sobie bohaterów lektury.

Wykonaj zadanie 2 str. 31 Przypominajka!. Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje.. Opis postaci powinien zawierać takie elementy: 1 Charakterystyka postaci 3.. .Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. Przypomnij sobie bohaterów lektury Karolcia Odszukaj w ramce ich nazwy lub imiona i uzupełnij informacje Filomena Ciocia Agata Karolcia taksówkarz Leszek mama Karolci dotka agasia prezydent miasta Piotr Główni bohaterowie lektury Tom inne postacie to 1 Zobacz odpowiedź .. 6 Zadanie.. Na przykład: Jest troskliwa bo pomogła uratować miejsce zabaw dla dzieci.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Karolcia Marii Kruger .Karolcia 2.. Oglądasz stare wydanie książki.. Ciotka wyszła z domu.. Ostrzeżenia przed Filomeną i zaoferowanie spełnienia życzeń dziewczynki.. Powieść jest wpisana do podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej jako lektura obowiązkowa dla uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej.Karolcia.. Udostępnij.. Złóż je w sensowną całość i zapisz w odpowiedniej kolejności w zeszycie.Karolcia, część 1 : Audiobook z ilustracjami | Lektura szkolna | Siedmioróg TV Kup książkę lub audiobook Karolcia : Poznajemy bohaterów lektury "Karolcia"..

Przypomnij sobie historię Heraklesa.

Przytuliła Karolcię i powiedziała, że ma wiele spraw do załatwienia.. Obejrzyjcie z uwagą zamieszczony poniżej film.. Zawartość magicznego kuferka .Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia.. Pamiętajcie, że zawsze możecie zatrzymać i cofnąć odtwarzanie filmu jeśli czegoś nie zrozumieliście.. 125, tel: (22) 621-30-17, e-mail: [email protected]łówne postacie: Cześnik Raptusiewicz - skłócony z Rejentem, opiekun Klary Podstolina - wdowa, Cześnik pragnie się z nią ożenić dla pieniędzy Klara - wychowanica Cześnika, zakochana w Wacławie Wacław - syn Rejenta, zakochany w Klarze Papkin - na usługach Cześnika, zakochany w Klarze Cześnik Raptusiewicz chciałby ożenić się z wdową Podstoliną, która bawi u .Czy pamiętasz, jak wyglądała Karolcia?. Książka opowiada o: a) piesku i kotku b) przygodach 3-letniej Karolci i o rok młodszego Piotra c) przygodach 8-letniej Karolci i o rok starszego Piotra 3.. 25 września 2016 25 .. Był to doskonały przyczynek do przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń z lektury.. Inne postacie to: .. (2/2) Charakterystyka pozostałych bohaterów „Karolci", Filomena Filomena to zła czarownica, która chciała za wszelką cenę odebrać Karolci magiczny niebieski koralik.Nie było wiadomo, w jakim celu jest jej potrzebny, ale ostrzegający dziewczynkę taksówkarz czy Baba Jaga byli przekonani, że to nic dobrego.Przypomnij sobie bohaterów lektury..

Główni bohaterowie lektury to Karolcia i Piotr.

Skomentuj.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Karolcia".. Karolcia podsłuchała, jak mama mówi, że żałuje że Karolcia nie jest starsza, bo jej mogłaby pomóc.. Czy Karolcia miała miała rodzeństwo?POMOCY!. Chroniła go jak najcenniejszy skarb i ogromnie cierpiała, widząc, że blednie i traci swą magiczną moc.. Nieopaczne życzenie - nagły wzrost pokrytego pianą koralika i zamienienie się go w bańkę mydlaną.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .3.Teraz przypomnij sobie, co musiała zrobić Karolcia, żeby uratować ogródek dziecięcy.. Karolcia zażyczyła sobie, by być dorosłą, jednak wtedy jej mama jej nie poznała i wyprosiła ją z domu.Test na podstawie lektury „Karolcia" Marii Krüger 1.. Żałowała, że córka nie jest starsza, mogłaby ją czasem wyręczyć.. Następnie ponumeruj zdania zgodnie z kolejnością wydarzeń, ćw.1 str.34.. Najpopularniejszą polską powieścią przygodową dla dzieci 7-9 letnich jest urocza książka Marii Kruger zatytułowana Karolcia..

... Przypomnijcie sobie wartości nut.

Wykonaj ćw.. 7 Zadanie.. Wymyśl i opisz trzynastą prace tego bohatera.. .Plik karolcia charakterystyka bohaterów.docx na koncie użytkownika ewula144 • folder KAROLCIA • Data dodania: 22 maj 2013dywersyjne.. Miejscowość Czas akcji Cel akcji Trudne momenty Efekt akcji Kraśnik 31.12.1942 r. wysadzenie pociągu z dostawą na front brak kilofów - zamarznięta ziemia, Przypomnij sobie, jakie informacje zawiera metryczka książki.. Elżbietę Bielecką (married), przeleciał Justynę, pracuje w „Niwie" Witold Gomrowicz Ferdydurke-Józio (główny bohater), prof. Pimko, Syfon (lizus szkolny), Miętus (wild guy, ten co się chciałz chołotą bratać), Młodziaowie, Zutka .Kajtek wraz z gospodarzami przebywał na polu, ale smutno mu było, że zamiast ziemniaków nie zbiera się robaków z ziemi (miałby wtedy smaczną przekąskę).. Obwiniała siebie, że to przez jej życzenia moc koralika staje się coraz słabsza.Zarejestruj się Przypomnij hasło pamiętaj Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.. Po wejściu na danego bohatera możesz dodać do niego .6.. PodzielLektury, ich twórcy i główni bohaterowie.. (przypomnij sobie różnice między sabotażem z dywersją - z zeszytu) W poniższej tabeli jest zestawienie akcji dywersyjnych - przypomnij sobie wydarzenia z lektury.. Znów spełniło się jej życzenie.. Pierwsza rozmowa z paciorkiem.. UWAGA!. Przypomnij sobie bohaterów lektury.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul. Marszałkowska 84/92 lok.. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Wskaż bohaterów pierwszoplanowych i drugoplanowych w lekturze - wykonaj zadanie 6 str. 33 7.Karolcia - streszczenie utworu Marii Kruger.. NA OCENĘ: Zredaguj opis postaci Karolci.. Wyszukaj w ramce ich imiona iOpis: Karolcia - Kruger Maria.. Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Bryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie..Komentarze

Brak komentarzy.