Polska i świat w 2 połowie 20 wieku notatka
Wiosna Ludów: Wiosna Ludów ; Temat 8.. Zmieniał się świat — zmieniała się też muzyka.„Ziemie polskie w drugiej połowie XIX wieku" .Przedstawiciele zdeklasowanej szlachty i zubożali chłopi migrowali do miast.. 2012-12-02 10:32:13; XIX WIEK która to połowa.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne .Druga połowa XIX wieku na świecie.. - świat TEST STRESZCZENIE.Postawy Polaków wobec zaborców w 2. połowie XIX wieku.. Rozwój gospodarczy ziem polskich w okresie rozbicia dzielnicowego .. W przemyśle para i woda zastąpiona została przez ropę i elektryczność, dokonano przełomowych odkryć naukowych, pojawiały się nowe wynalazki.. Mamy 3 zabory.. Stwierdzono w nich, że Polska powinna stać się państwem demokratycznym, o szerokich swobodach obywatelskich, z silnymi związkami zawodowymi i samorządem terytorialnym.i wojna światowa matura w ktorym roku w polsce byly pierwsze wybory po drugiej wojnie swiatowej 1138 historia władcy polski 960-1138 czyim synem był bolesław śmiały Bogowie egipscy Polska i świat w II połowie XX wieku średniowiecze poziom podstawowy kalendarium średniowiecznej historii polski od 960 do 1466 Europa w średniowieczu 14 .Wiek wynalazków 6.. Referendum 1946 r. i wybory 1947 r. - notatka roz.. Polska w nowych granicach - notatka roz.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Agresja III Rzeszy na Polskę i w konsekwencji wybuch II wojny światowej jest jednym z najważniejszych wydarzeń XX wieku..

test > Polska i świat w II połowie XX wieku.

Temat VI W stronę demokracji Daty: 1) 1891r.. Sąsiedzi Polski w XII i XIII w.. Sprawdzian "Polska i Świat w II połowie XX wieku" Sprawdzian Liceum Poznać .Sprawdzian wiadomości dla III klasy gimnazjum "Europa i ziemie polskie w II połowie XIX wieku" Otwórz PDF w nowym oknie.. 1907 F .Test Świat w II połowie XIX wieku, Rozdział V podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa III.Rewolucja przemysłowa - notatka.. - prezentacja ; Temat 6.. Europa i Polska w XI-XIII w.. Nowe idee: Nowe idee - notatka ; Temat 5.. Również malarze czy rzeźbiarze musieli sięOświecenie, in.. Rozbicie dzielnicowe w Polsce .. Rozkład materiału - rozdział VI.. Europa i Polska w XI .Dokumenty I Kongresu PSL, który odbył się w styczniu 1946r., precyzowały stanowisko PSL w najważniejszych sprawach Polski i jej miejsca w świecie.. Ziemie polskie pod zaborami w II połowie XIX i na początku XX wieku..

Polska i świat w II połowie XX wieku , Poznać przeszłość.

przed wybuchem 1 wojny światowej niemcy i francja rywalizowały o wydarzenia historyczne świat po 1 wojnie światowej polska i świat w ii połowie 20 wieku sprawdzian scribd boginie greckie wynalazki 20 wieku .Antysemityzm - postawa niechęci, wrogości wobec Żydów i osób pochodzenia żydowskiego wynikająca z różnego rodzaju uprzedzeń; prześladowania i dyskryminacja Żydów jako grupy wyznaniowej, etnicznej lub rasowej oraz poglądy uzasadniające takie działania.Zwana także żydożerstwem, jest przeciwieństwem filosemityzmu.Ekstremalny antysemityzm głosiła ideologia niemieckiego .. - Polacy pod zaborami [24.1, 24.2, 24.3] - Życie polityczne .Polska i świat w 2 połowie XX w Daty HISTA.. Rosja i Turcja w połowie XIX w.: Rosja i Turcja w XIX w.. Ważne pojęcia: Organizacja Europejskiej Współpracy Gospodarczej (OEEC) - powstała w 1948 r. i zrzeszała państwa korzystające z planu Marshalla; jej zadania kontynuowała powołana w 1960 r. Organizacja Współpracy .Polska i świat w II połowie XX wieku (daty) Napisano: 20.05.2013 21:29.. - notatkaPodobnie w pierwszej połowie XIX wieku decydujący głos w sprawach wojny i pokoju miała pentarchia (Austro-Węgry, Rosja, Niemcy, Wielka Brytania i Francja).. Natomiast pod koniec lat trzydziestych - już 32 szkoły wyższe, kształcące 50 tysięcy osób, a sławę międzynarodową nauce polskiej przynosiły w głównej mierze ośrodki: warszawski, krakowski i lwowski.Blog..

Ameryka w pierwszej połowie XIX wieku: Temat 7.

Europa i Polska w XI-XIII w. Chronologia wydarzeń .. Rozpoczęto wówczas masowa produkcję żarówek.Sprawdzian 4.. Zmiany na południu.. Po klęskach dotyczących jednoczenia cesarz Austrii Franciszek Józef I-powołuje .Plik świat w II połowie XIX wieku test(b).doc na koncie użytkownika soltysiaczek1 • folder inne • Data dodania: 14 mar 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sprawdzian "Polska i Świat w II połowie XX wieku" Nazwa sprawdzianu : Liceum Poznać Przeszłość.. 15.08.1947- ogłoszenie niepodległości Indii i Pakistanu 1947-1949- realizacja planu 3 letniego 1.10.1949- proklamowanie Chińskiej Republiki Ludowej 25.06.1950- wybuch wojny w Korei 1950- układ graniczny z NRD 22.09.1954- pierwsza audycja J. Światły w Radiu Wolna EuropaVI.. Wiek XX ZP , Historia , Szkoły ponadgimnazjalne , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plPoczątki władzy komunistów w Polsce - notatka; 2a.. siècle des Lumières), jako wiek rozumu czy wiek filozofów - nurt kulturalny oraz okres w historii Europy przypadający na koniec XVII wieku do początku XIX wieku, szerzący deizm, indyferentyzm religijny, naturalizm i krytykę Kościoła.W rozumieniu szerszym: epoka w dziejach kultury europejskiej między barokiem a romantyzmem ze sztandarowym .Na początku lat dwudziestych XX wieku w Polsce było 17 szkół wyższych na których studiowało około 38 tysięcy osób..

Świat w drugiej połowie XX wieku.

Świat w drugiej połowie XX wiekuSprawdzian 4.. Indeks nazw .. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Punkty: 1) II połowa XIX wieku i początek XX to okres II rewolucji przemysłowej, która w odróżnieniu od I objęła niemal cały świat.. W wojnie wzięło udział 61 państw.. Koniec Rzeczpospolitej Krakowskiej, Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Królestwa Polskiego.. - ogłoszenie .Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"5.. Zginęło w niej przeszło 55 milionów osób z czego większość stanowili cywile.Kultura i nauka w drugiej połowie XX wieku Sztuki piękne Tragiczne doświadczenia II wojnyświatowej spowodowały upadek tradycyjnego systemu wartości, a głębokie zmiany w świadomości ludzi dały się zauważyć w każdej dziedzinie życia.. Próby zjednoczenia Królestwa Polskiego .. Jednolite prawodawstwo 1864- upadek powstania styczniowego.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie .Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. W 1899 roku zakończyła się era oświetlenia naftowego i gazowego.. Głos każdego państwa liczył się tak samo.. VI dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) Temat 1.. Wojna spowodowała ogromne straty ludnościowe.. wiek Oświecenia (fr.. Temat 4.. Kultura pierwszej połowy XIX wieku: Kultura pierwszej połowy XIX w.. Wiek XX Rozdział VI / Polska i świat w II połowie XX wieku.. POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU .. Droga ku wspólnej EuropieWynalazki w XIX wieku: - liczne dokonania w dziedzinie nauki : teoria ewolucji Karola Darwina, prace Marii Skłodowskiej-Curie i Piotra Curie nad promieniotwórczością - rozwój medycyny i higieny ; rozwój aseptyki dzięki Ignazowi Semmelweisowi (walki z drobnoustrojami, odkażania); odkrycie promieni X przez Karola RoentgenaNotatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Wiek XX "Polska i Świat w II połowie XX wieku" Waga sprawdzianu:1.18MB Format:PDF ID:173 Download..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt