Uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń korzystając z tekstu lektury w pustyni i w puszczy
3.Przybycie do Chartuma.Spotkanie z Mahdim.. Niezwykłe słodycze w Hali Wynalazków.. Rozdział 10 Chamis triumfuje.. Zamiana Violet w jagodę po skosztowaniu eksperymentalnej gumy.. Plany niweczy Saba, który na widok Stasia z nabojami, radośnie szczeka.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Śmierć ukochanej matki.. 17.Opracowane przez Freshmind Sp.. Atak tajemniczego napastnika.. Wizyta w gabinecie dentystycznym.. Okrzyknięcie Kalego nowym królem Wa-himów.. Przejażdżka szklaną windą.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jakoWątek przyjaźni w powieści „W pustyni i w puszczy" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Jednym z ważniejszych motywów powieści „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza jest motyw przyjaźni jaka łączy parę głównych bohaterów - czternastoletniego Stasia Tarkowskiego i ośmioletnią Nel Rawlison.pustyni-i-w-puszczy-henryka-sienkiewicza WPUSTYNI I W PUSZCZY Gdzie rozrywają się wydarzenia?. Uciążliwa podróż do Smaina.. Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej .Kapitan Glen i doktor Clark 16.Czarownicy, którzy zniszczyli worki z wodą i uciekli zostali,..

Uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń, korzystając z tekstu lektury oraz poniższych linków.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 5.Spotkanie z lwem .Pustynia Libijska Pustynia Libijska była bardzo piękna.. Jego życie wolne było od trosk.. Utrata zapału do nauki, zbliżenie do Boga.W pustyni i w puszczy ukazywała się w odcinkach w „Kurierze Warszawskim" w latach 1910-1911, po raz pierwszy jako całość została wydana w 1911 roku.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel [email protected].. Nieudana próba ucieczki.. Chronologicznie.. Nauka Marcina Borowicza w elementarnej szkole w Owczarach, pierwsze zetknięcie się z rusyfikacją.. Nowy rozkaz dotyczący bram.. Maszyna produkująca posiłek żucio-gumowy.. Sam zamieszkiwał w pięknym pałacu, a kraj przez niego rządzony słynął z dostatku.. 82% Dokonując analizy i interpretacji Pieśni III Jana Kochanowskiego oraz odwołując się do innych utworów poety, .. rozwiązanie związków kitowców, wybór boki na przewodniczącego, list gereba do chłopców, zwycięstwo chłopców z placu broni, pastorowie z przeprosinami do Nemeczka, samotna wyprawa Nemeczka do czerwonych koszul, bitwa, śmierć Nemeczka, boka czonakosz i nemeczek w ogrodzie .Uporządkuj plan wydarzeń lektury "W pustyni i w puszczy"..

uporządkuj chronologicznie wydarzenia z książki chłopcy z Placu Broni daje naj.

Wyruszenie w drogę powrotną wraz z czarnoskórymi niewolnikami.. Kiedy rozgrywają się wydarzenia?. Niespodziewana pomoc harcerzy z obozu.Problematyka.. Marsz przez pustynię w kierunku oceanu.. Wizyta „kupca".. Atak zbójcerzy.. Zastrzelenie lwa i porywaczy przez Stasia.. Pierwszy dzień w gimnazjum - początek przyjaźni.. 31.Kradzież w banku.. Wpisz w kwadraciki odpowiednie cyfry od 1 do 15.20.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Szukaj.. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Niecny plan Hegemona.. Pragnienie latania.. Niespodziewana choroba Nel.. Skierowana do młodego czytelnika ukazuje szeroki opis realiów Afryki — jej kultury, konfliktów, a także przyrody.Korzystając z twardego snu całej karawany, chce zabrać puszki z ładunkami i strzelbę / zamierza zastrzelić większość wielbłądów, a później nakłonić porywaczy do powrotu/.. Spotkanie z Mahdim.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Rozwiąż test.. Na stronie używamy cookies.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.1.Pobyt dzieci w Kairze pod opieką ojców.Rozrywki i zabawy rodzinna atmosfera pełna miłości i troski.. Podróż do szkoły latania.. z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' .Potężna ulewa połaczona z atakiem lwów.Pobyt na górze Lindego, puszczanie latawców.Tajemnicze porwanie dzieci.Niespodziewany ratunek - ponowne spotkanie Kapitana i doktora.Uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń, korzystając z tekstu lektury ,, Szatan z siódmej klasy,, Wpisz w kwadraciki odpowiednie cyfry od 1 do 15..

Uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń.

Był to zielony, uprawny, urodzajny pas wzdłuż rzeki Nil.. Baza na szkolnym strychu.. Tłumaczenie listu żołnierza napoleońskiego.. W niektórych miejscach - tam, gdzie był dostęp do rzeki - rozciągały się wioski, położone w znacznej odległości od siebie.Lektury.. Wędrówka korytarzami fabryki.. 4.Droga do Faszody.Warunki podróży przez dżungle,rozlewisk,skały,dzikie wioski.. POSTACIE (BOHATEROWIE) HISTORYCZNE FIKCYJNE PIERWSZOPLANOWE DRUGOPLANOWE EPIZODYCZNE ZWIERZĘTA 2.. Niebezpieczna podróż powrotna.26.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Spotkanie z ekspedycją ratunkową Clarge'a i Glena.. Zdemaskowanie szkolnych złodziejaszków.8.. Przypadkowe poznanie Lindego.. Nieudany szturm zbójcerzy.. Streszczenie.. Egzaminy wstępne do gimnazjum w Klerykowie, korepetycje u profesora Majewskiego.. Obiad u pana Rawlisona.. Pomniejszenie Mike'a w Hali Czekolady Telewizyjnej 27.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: szatan z siódmej klasy uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń przedstawionych w powieści w tym celu wypicz numerki 1-13 w kratkachRamowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy 1.. Rozwiązanie księgowych nieścisłości szkolnej spółdzielni.. Kurs latania.. Udział Stasia w wojnie powiędzy plemionami Wa-Hima i Samburu Okrzyknięcie Kaliego nowym królem Wa-Himów Pomoc Greka Długo oczekiwane spotkanie dzieci z ojcami Najtrudniejsza droga..

Rozwiąż test!Sprawdź swoją wiedzę z lektury!

Wyjazd pana Rawlisona i pana Tarkowskiego do Medinet.82% Henryk Sienkiewicz Quo Vadis - opracowanie lektury.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Sprawdź swoją wiedzę z lektury!. To on nie pozwolił zabić psa, gdyby nie to, wszyscy .Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.. Marsz przez pustynię w kierunku oceanu Historia Stasia i Nel w Port-Said Święta Bożego Narodzenia - pies Saba prezentem dla Nel .Niemiłe spotkanie z Łamignatem.. Napisz plan wydarzeń W pustyni i w puszczy.W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Syzyf był także ulubieńcem bogów.. Mieszkanie u „starej Przepiórzycy", pierwsze kroki w gimnazjum.. Spotkanie z Łamignatem.. Udział Stasia w wojnie pomiędzy plemionami Wa-hima i Samburu.. Polecane teksty: 84% Na błędach człowiek uczy się rozumu - Hezjod.. Bolesna lekcja.. Wznowienie podróży.. Kłamstwo Fatmy.. Był często zapraszany na Olimp, gdzie miał okazję ucztować ze wszystkimi .-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Najtrudniejsza droga.. Pytania zawarte w teście.Plan wydarzeń.. Król Syzyf był władcą Koryntu.. Powrót do grodu.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Ukarane nieposłuszeństwo Verucy w Hali Orzechowej.. Sabotaż zawistnych czarowników polegający na pozbawieniu karawany zapasów wody.. 2.Porwanie dzieci przez Arabów.Pierwsze wrażenia i przeżycia.Uciąrzliwa podróż przez pustynie-nastruj podróży zachowani ludzi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt