Etapy tworzenia prezentacji multimedialnej
Pracuj niezależnie od tego, czy masz połączenie z internetem.. Właśnie dlatego jej potencjał wykorzystujemy już nie tylko w szkolnictwie do przekazywania prostej wiedzy.Microsoft PowerPoint to program słu Ŝący do tworzenia prezentacji multimedialnych, wcho-dz ący w skład pakietu biurowego Microsoft Office.. Lata na rynku i zdobyte doświadczenie pozwalają nam na tworzenie bardzo nowoczesnych i zaawansowanych projektów.. Microsoft przej ął PowerPointa w 1987 roku od producenta oprogramowania dla komputerów Apple - Forethought 10.Multimedia (łac. multum + medium) - media stanowiące połączenie kilku różnych form przekazu informacji (tekstu, dźwięku, grafiki, animacji, wideo) w celu dostarczania odbiorcom informacji lub rozrywki.Termin „multimedia" ma również zastosowanie w mediach elektronicznych służących do rejestrowania oraz odtwarzania treści multimedialnych.Opracowanie prezentacji multimedialnych zaczynamy od ustalenia z zamawiającym treści i zawartości poszczególnych slajdów.. Dobrze jest urozmaicić prezentację ilustracjami, odpowiednio dobranymi do przedstawionej treści.. W środowisku MS Windows są to m.in. Microsoft PowerPoint, Corel Presentations, Freelance Graphics (), Harvard Graphics, Impress (lub .Tworzenie prezentacji multimedialnych Piotr Odya [email protected] Katedra Systemów Multimedialnych Plan prezentacji •Wprowadzenie •Prezentacja -rodzaje, zasady tworzenia •Multimedia -tekst -animacje -grafika -dźwięki -filmy •Trochę praktyki 1 2ROzdzIAł 5 t Prezentacja multimedialna 126 sad jej projektowania..

Etapy tworzenia prezentacji 2.1.1.

Wiele firm i instytucji potrzebuje prezentacji na konkretny temat.tworzenia prezentacji multimedialnej.. Tempo wyświetlania slajdów2.1.. Wybierz prostą czcionkę bez zbędnych zdobień i ustaw jej rozmiar tak, aby można było, nawet z większej odległości, przeczytać tekst.. Niemal bez ograniczeń można w niej wykorzystywać dźwięk, sekwencje wideo, animacje.. Dziś Prezentacja PowerPoint odgrywa kluczową rolę prawdopodobnie nie tylko w reklamie i marketingu, ale i różnego rodzaju konferencjach, szkoleniach, wystąpieniach publicznych.Pełni bardzo ważną, dwuznaczną rolę.. Wykonaj próbę już na etapie projektowania.Paweł Świercz [email protected] Tekst powinien składać się z haseł, a nie rozbudowanych akapitów Stan prac Od stycznia 2014 r. funkcjonuje w UMWM Główny Informatyk Urzędu W dniu dzisiejszym złożone zostały oferty na system ZSI Ustalony został wstępny harmonogram prac, który w7: Prezentacja multimedialna i najważniejsze punkty..

Zasady tworzenia prezentacji cd.

Prezentacja PowerPoint znajdzie swoje wykorzystanie w każdej branży.. Tworzenie prezentacji 4 maja 2020 Wyłącz Prezentacja multimedialna 29 kwietnia 2020 Wyłącz Zobacz wszystko.. Precyzja ustaleń z tej fazy przekłada się na dalsze etapy i dokładną wycenę kosztów realizacji.Przykłady najlepszych programów do tworzenia prezentacji multimedialnych znajdziecie w poniższym zestawieniu.. Nauczyciel przedstawia etapy tworzenia prezentacji na podstawie konspektu: otworzenie nowej prezentacji w programie PowerPoint, w widoku Normalny,Power Point - prostota, która przyciąga uwagę.. Proponuję w skrócie krótkie etapy tworzenia prezentacji multimedialnej w tym programie.. Microsoft PowerPoint 2019 - najlepszy program do tworzenia prezentacji.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Podaj etapy przygotowywania prezentacji multimedialnej.Prezentacja multimedialna pozwala wykorzystywać najnowsze multimedialne formy przekazu.. ETAPY TWORZENIA SLAJDÓW ETAP 1 Uruchomienie programu PowerPoint i wybranie opcji "Pusta prezentacja".. Program PowerPoint nie jest trudny w obsłudze, dlatego chciałabym zachęcić wszystkich do jego stosowania..

Etapy przygotowania prezentacji: 2 1.

Piktochart - przeglądarkowe narzędzie, które słynie głównie z możliwości tworzenia infografik, ale prezentacje też można robić.. Gromadzenie materiałów 2.1.4.. ANALIZA Na wstępie analizujemy Twoje potrzeby, omawiamy projekt i uzgadniamy wstępny scenariusz prezentacji.. Czasami pewnie kusi cię żeby dodać jakąś animację, przejście albo nawet efekt dźwiękowy.. 4 sierpnia 2020 Wyłącz Spot sponsorski przez SimpleFrame .. Dużo inwestycji ukończonych lub na ostatnich etapach .. Pracę nad prezentacją można podzielić na następujące .. Przemyślenie koncepcji formatowania całości prezentacji przed etapem tworzenia slajdów,Tworzenie prezentacji multimedialnej Microsoft PowerPoint.. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje biblioteka i bibliotekarz - awans zawodowy, gazetki, oferty pracy, informacje na temat czasopisma, edukacja czytelnicza i medialna, forum itp.Można stworzyć ciekawą, interatywną prezentację.. WYCENA Na podstawie wstępnych ustaleń, przygotowujemy strategię i scenariusz Twojej prezentacji oraz wycenę wraz z umową.Takie właśnie prezentacje, obok filmu i animacji, tworzymy w Simple Frame.. Uczniowie ustalają temat prezentacji, wykorzystują Internet do przygotowania treści prezentacji..

Przy tworzeniu prezentacji, stosuj podane reguły.

To zrozumiałe - chcesz zrobić prezentację bardziej multimedialną, sprawić żeby była widowiskowa.Utwórz nową prezentację i edytuj ją razem z innymi osobami w tym samym czasie.. Etapy tworzenia prezentacji Program, który zostanie użyty do przygotowania prezentacji, nie dostarczy treści mery-Biblioteka w Szkole - miesięcznik i serwis nauczycieli bibliotekarzy.. Opracowanie planu 2.1.3.. Bogactwo środków artystycznych, tym bardziej zmusza twórcę do przemyślenia elementów i szczegółowego zaplanowania pracy nad prezentacją.Grafika prezentacyjna - rodzaj prezentacji przy użyciu grafiki komputerowej, polegający na tworzeniu zestawów kolejno wyświetlanych slajdów w celu zilustrowania zagadnienia.. Pierwsze programy do grafiki prezentacyjnej powstały w latach 80.. Tworzenie prezentacji multimedialnej Microsoft PowerPoint Zapoznaj się z fragmentem książki: prezentacja-ktora-robi-wrazenie-projekty-z-klasa-robin-williams.pdf 1.. Edytuj pliki PowerPointa za pomocą Prezentacji.Etap ten w konsekwencji sprowadza się do opracowania przyszłej struktury logicznej i merytorycznej prezentacji multimedialnej oraz ustaleniu jakie treści mają znaleźć się na niej.. profil działalności,.. Planowanie prezentacji: określenie tematu prezentacji, .. Kolejnym etapem jest tworzenie projektu graficznego, po jego akceptacji, według ustalonego wzoru przygotowujemy wszystkie slajdy, układamy treści, dobieramy zdjęcia i ilustracje.z przynajmniej jedną gotową prezentacją, uwzględniającą wszystkie podane wyżej zalecenia.. Możesz sobie oczywiście z tym poradzić, ale musisz o tym wiedzieć wcześniej, żeby wziąć to pod uwagę już na etapie tworzenia prezentacji.Tworzenie prezentacji multimedialnych to bardzo przydatna umiejętność, która przydaje się od szkoły, po studia, skończywszy na pracy, w której czasami bywa tak, że mamy za zadanie coś zaprezentować i prezentację musimy przygotować sami na komputerze w domu.. W tym krótkim poradniku omówimy kilka podstawowych funkcji programu Microsoft PowerPoint 2007, dzięki którym będziemy .Prezentacja multimedialna .. Określenie celu i grupy docelowej 2.1.2.. Zaplanowanie prezentacji ustalenie informacji, Bardziej szczegółowoPrezentacja jest świetnym materiałem marketingowym, promocyjnym czy instruktażowym.. Dzisiejsza prezentacja zupełnie nie przypomina tych sprzed lat..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt