Streszczenie rozdziału odrzucona pomoc ten obcy
Obcy spojrzał na niego kpiącą i odparł, że nie muszą się bać, ponieważ zaraz sobie pójdzie.1.Obcy na Wyspie 2.Rozmowa Uli z Obcym 3.Chora noga obcego 4.Wizyta u Uli ojca lekarza 5.Odrzucona pomoc i ucieczka obcego 6.Noc w stogu Siana Zenka 7.Prośba Zenka do Julka o kupno Chleba 8.Krwawienie rannej nogi 9.Zadomowienie się Zenka na wyspie 10.Wyprawa Julka i Mariana na Rowerach do Strykowa w poszukiwaniu wujka Zenka 11.Złe wiadomości 12.Rozpacz Zenka 13.Po wypiciu obcy zasypia po raz kolejny.. Rozmawiając ze sobą, dopiero po pew-nym czasie dostrzegają, że nieznajomy przysłuchuje się ich rozmowie.. Nie chce powiedzieć nic o sobie - ani skąd jest, ani po co tu przybył.. Pomocy 2009-10-15 15:09:06Streszczenie ten obcy rozdziału " OBCY SIĘ ZJAWIA " , " We DWOJE " , " ODŻUCONA POMOC " ?. Mam sie na jutro nauczyc opowiadac.. W tym czasie przychodzą Pestka, Julek oraz Marian.. Wizyta u lekarza 5.. Chłopak jest małomówny i trudno złapać z nim kontakt.. proszę o to co jest na temacie do zeszytu bo pani kazała nam założyć i napisać KAŻDY ROZDZIAŁ BEZ WYJĄTKU koszmar nie mam zamiaru przesiedzieć kilka dni nad tym mam już dosyć zadań , nauki itd jeszcze tego brakowało mi proszę o pomoc daje naj i łapki za odp takie jak nie wiem nic o tym .Ten obcy - streszczenie.. W utworze występują trzy główne wątki - wędrówka Zenka w celu odszukania wujka, przyjaźń między dziećmi i obcym przybyszem oraz pierwsze .Streszczenie "Ten Obcy" ..

Odrzucona pomoc 6.

Z tego właśnie auta zastrzelono gestapowca , który dręczył Rudego, dowozil on również amunicje do magazynu .Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Ten obcy, którą napisał Jurgielewiczowa Irena, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 5Przydatność 80% Streszczenie lektury "Ten obcy".. Stwierdziła, że o .. (2/5) Ten obcy - streszczenie szczegółowe, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie.. 74% Streszczenie rozdziału .Potrzebuje streszczenie 11 rozdziału lektury pt. "Ten obcy " 2009-10-10 19:57:11 Potrzebuje streszczenie 1 rozdziału "Ten obcy ".. Przeszli na polanę, gdzie w trawie spał Dunaj.Cześć dalsza powieści "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej; Charakterystyka Mariana(Ten obcy) Opowiadanie z lektury "Ten Obcy" REKLAMA.. Dzieciaki namawiają go, by poszedł do lekarza - ojca Uli.Książka "Ten Obcy" opowiada o 16\\17 letnim chłopcu,który przeżywa różne ciekawe przygody.. Ponieważ dotyczy wielu ważnych zagadnień moralnych, możemy ją nazwać powieścią psychologiczną.. Czwórka przyjaciół - Ula Zalewska, Patrycja „Pestka" Ubyszówna, Julek Miller i Marian Pietrzyk - ma w Olszynach swoje ulubione miejsce zabaw i spotkań - małą wysepkę, która powstała na Młynówce w wyniku ostatniej powodzi..

Niebawem obudził się i Ula zaoferowała mu pomoc.

Pewnego dnia chłopcy odkrywają, że ich tajemnicę ktoś poznał - na .Potrzebuje streszczenie 11 rozdziału lektury pt. "Ten obcy " 2009-10-10 19:57:11 Potrzebuje streszczenie 1 rozdziału "Ten obcy ".Pomocy 2009-10-15 15:09:06 Pomocy !„Ten obcy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, W pierwszej części czytamy o paczce młodych ludzi: Marianie Pietrzyku, Julku Milerze, Pestce Ubyszównie i Uli Zalewskiej, których ulubionym miejscem zabaw była wyspa na rzece Młynówce - miejsce późniejszych wydarzeń.. Pestka jednak zaprotestowała, mówiąc, że to niemożliwe.. Dzieci uwielbiały to miejsce, ponieważ nikt poza nimi nie przychodził na wyspę.Po wypiciu obcy zasypia po raz kolejny.. (5/5) Ten obcy - streszczenie szczegółowe, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie .. wyjaśniając, że chcieli o pomoc prosić panią Ubyszową.. Okazało się, że nieznajomy jest ranny w nogę, ma gorączkę.. Pierwszy zbliżył się do niego Julek, dopytując, skąd wziął się na ich wyspie.. Miejsce to było ukochanym ,,placem zabaw" czwórki przyjaciół: Pestki, Uli oraz Mariana i najmłodszego z nich Julka.. Jest sam ponieważ odszedł od ojca alkoholika.Był sam jego mama, gdy żyła była opoką.W czasie podróży z chorą nogą natrafia na 4 przyjaciół-Pestka,Ula,Julek i Marian, którzy odmienili jego życie pomagając mu odnaleźć rodzinę.W tym samym czasie dzieci mają różne problemy jak np .Problematyka..

„Odrzucona pomoc" Przyjaciele próbują dowiedzieć się jakiś informacji o chłopcu.

Ustalili, że będą czekali na Zenka na wyspie, a o zagrożeniu powie mu Ula.. Pestka, śmiejąc się, opowiedziała o zastawie, zadowolona, że Julek zwrócił się właśnie do niej z prośbą o pomoc.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Mało kto ją zna, bo miejsce jest odludne, a poza tym wyspa powstałaPlik ten obcy streszczenie szczegółowe str.4.doc na koncie użytkownika dawid.rembicki • folder ten obcy - streszczenie szczegółowe • Data dodania: 23 maj 2015 60% Streszczenie "Ten obcy".. Streszczenie ten obcy szczegółowe.. Pewnego dnia w ich enklawie pojawia się nowa postać.81% "Ten Obcy" streszczenie pierwszego rozdziału.W przypadku streszczenia, nie ma miejsca na opinie i dygresje autora.Napisz streszczenie rozdziału "Zaskoczeni" z lektury "Ten obcy" Kochani, bardzo proszę o pomoc.. Ten jednak nic im o sobie nie mówi.1.. Wszyscy rozważali ewentualne przyczyny nieobecności chłopaka i obawiali się zemsty Wiktora, który bił się z Zenkiem Po dłuższej chwili postanowili wyruszyć do sklepu przy szosie z nadzieją, ze po drodze znajda kolegę.. Julek zaoferował swoją pomoc, a Pestka, Ula i Marian odeszli, by zastanowić się, co powinni zrobić w tej sytuacji.. Niedaleko od osady Olszyny na Młynówce jest wyspa.. Pestka zaproponowała, aby chłopaka przyjął ojciec Uli.Ten obcy - Irena Jurgielewiczowa - streszczenie Historia przyjaciół, którzy podczas wakacji spotykają nieznajomego chłopaka, który uciekł z domu i poszukuje .W pierwszym rozdziale „Obcy się zjawia" na wyspie - ulubionym miejscu zabaw głównych bohaterów pojawia się „obcy" chłopak - Zenon Wójcik, w kolejnym „We dwoje" dochodzi do rozmowy przybysza z nieśmiałą Ulą, zaś rozdział „Odrzucona pomoc" traktuje o niechęci, z jaką nieznajomy odnosił się do młodych ludzi i .prosze o streszczenie lektury ten obcy rozdzialu zaskoczeni> jak mozna by było to na jutro albo na niedziele bo jest mi potrzebne na poniedzielek bo pisze z tego sprawdzian korzystałam juz z streszczeń i nic nie mogłam znaleść bardzo was prosze o pomoc z góry dziękuje papapaTEN OBCY Irena Jurgielewiczowa * * * Rzeka Młynówka płynie wśród ugorów, piasków i lasów..

"Odrzucona pomoc" Przyjaciele próbują dowiedzieć się jakiś informacji o chłopcu.

Najlepsi w tym miesiącu .. Ten obcy - bardzo krótkie streszczenie powieści.Streszczenie Tego obcego w pigułce, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie.. PlisOdrzucona pomoc Przez chwilę panowała cisza, a nieznajomy przyglądał się im z uwagą, jakby chciał wyczuć, czego może się spodziewać.. 2011-03-16 15:30:46 Napisz streszczenie rozdziału "Zaskoczeni" z lektury "Ten obcy " 2010-01-08 15:50:21 Napisz streszczenie I rozdziału książki "Ten Obcy " 2011-10-12 17:18:09Pewnego razu przyjaciele wyruszyli na wyspę, nie zastając na niej Zenka.. Rozmowa Ulli z przybyszem 3.. Ula zgodziła się, dodając, że poprosi Pestkę, by porozmawiała z matką.. Byli zdziwieni.. Obcy się zjawia Marian wraz z młodszym o dwa lata kuzynem Julkiem odwiedzili Pestkę, by .. (4/5) Ten obcy - streszczenie szczegółowe, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie .. Marian uznał, że o pomoc należy poprosić panią Ubyszową.. W Olszynach, na rzece Młynówce znajdowała się mała wysepka.. Bardzobym prisł jakyb miał ktoś links.. Prośba o kupno chleba 8.. Zeszli w dół szosy, nagle usłyszeli szelest.Ten obcy - streszczenie, plan wydarzeń .. Odrzucona pomoc.. "Odrzucona pomoc" Streszczenie rozdizału w "Ten obcy" Czy ma ktoś może streszczenie rozdziału "Odruzcona pomoc" w powiesci "Ten obcy " ?. Nie chciała przyznać się matce, że ją oszukiwała, a jej podejrzenia były słuszne.. Pragnie tylko wyruszyć w dalszą drogę, ale problemem jest spuchnięta noga.. Ten obcy to wielowątkowa powieść współczesna o problemach waszych rówieśników żyjących przed czterdziestoma laty.. Obcy na wyspie 2.. W tym czasie przychodzą Pestka, Julek oraz Marian..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt