Testy wiedzy o mitach greckich klasa 5
Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Czas akcji 2.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. 12 jest nieprawdą, boRozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. O Autorze Elsie.. Szkoła mikołajka 5.. Poczta .. wojna narodów podstawówka pisownia z nie test z romantyzmu motoryzacja piłkarze farma umineko no naku koro ni w quiz test o historii polski rozdziela test z geografii świata anglia wielka brytania hi test z wiedzy ogólnej test z geografii quiz o tenisistkach test o skuterach test o harrym potterze past .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Opis testu.. Ikar zginął, ponieważ: miał wypadek sprzeciwił się królowi nie posłuchał rad ojca walczył z silniejszym od siebie przeciwnikiem: 7.. Wskaż te fragmenty treści, które uzupełniły twoją wiedzę o powstaniu i jego bohaterach oraz te, które dostarczyły ci zupełnie nowych informacji.. Jak powstał świat wg mitologii greckiej?. Udostępnij.. Jakie znamy mitologie?. Opowieść starożytnych narodów o życiu bogów, ludzi i przyrody.. Dlaczego?. Testy \ Lektury szkolne \ Mitologia Grecka cz.1 kl.5; Mitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!a) Karo b) Kora c) Demeter d) Persefona 5) Wykonał 12 niemożliwych zadań a) Hermes b) Herkales c) Hefajstos d) Herakles 6) Królowa Olimpu to: a) Hera b) Hestia c) Artemida d) nimfa 7) Dać komuś nić : a) Adrianny b) Artemidy c) Ariadny d) Zeusa 8) Zeus nosił: a) Cziton b) Ciuchy c) Chiton 9) Hera urodziła: a) 2 synów b) 2 córki c) 1 .9..

est wiedzy o mitach greckich.

Za co byli odpowiedzialni bogowie i jakie były ich atrybuty?. B. Opowieść o postaciach fantastycznych, zakończona szczęśliwie.. 10.Bogowie ukarali Prometeusz bo: ukradł święty ogień, wykradł z Olimpu nektar i ambrozję, wyjawił tajemnicę bogów i uwięził boga śmierci, opowiadał ludziom o życiu bogów.. Mity o powstaniu świata Mit egipski Etapy powstawania świata, według mitu egipskiego: 1. a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).This quiz is incomplete!. Mit jest to: A.. Już w pyt.. Pobierz (doc, 28,5 KB) Podgląd treści.. Wiedza o społeczeństwie: Podstawy przedsiębiorczości: Egzaminy Zawodowe:Mity greckie - Testy - Dojrzewamy.pl.. 1 MIT O IKARZE JEST OPOWIEŚCIĄ O : a) bogactwie i sławie b ) wolności i swobodzie c) walce i miłości.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Mit o Demeter i Korze opowiada o: zmienności pór roku, b) walce dwu rywalek, c) dwu siostrach , d) o tym jak powstała przyroda.. Brainy 5 Unit 7 Lesson 1 Teleturniej.Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"Jednak Syzyf wyszedł z podziemi i nie zamierzał już wracać.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje..

Orzeczenia- klasa 5 O rety!

Skomentuj.. Odpowiedz.. Karą Syzyfa było było:O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. 2010-05-26 14:00:33 Mity nieszcesne Mity !. Mit o Tezeuszu Tezeusz, syn króla Aten, pragnąc naśladować Heraklesa, zabił byka grasującego w okolicach, a następnie udał się na Kretę, aby tam pokonać potwora o byczej głowie, któremu corocznie musiano dostarczać na pożarcie siedem dziewcząt i siedmiu .Inne testy w tej kategorii: Test Konrad Wallenrod Test Makbet Test Lalka Test Ludzie bezdomni .. To mit!. Rozwiąż test.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaTestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji .Przetestuj swoją wiedzę.. Istnienie praoceanu Nu.. Opowieść ludowa o powstaniu różnych miejscowości.. 2010-11-21 20:40:55 Mity greckie to?. Wyłonienie się z praoceanu Atuma - boga stwórcy.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. Inne tryby testu.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu..

Zainteresowania: muzyka, ma...W mitach ukryte są symbole.

Uważajcie - jest trudny!. Serwis zamknięty.. Muzyk, muzykolog, kustosz ze specjalizacja informacja naukowa, na emeryturze.. Mit o Ikarze jest opowieścią o: walce i miłości miłości i tęsknocie bogactwie i sławie wolności i swobodzie: 6.. Mitologia grecka - test znajomości legend i wierzeń .. Wiedza ogólna Biblia czy mitologia - skąd pochodzą te zwroty?. Odpowiedz.. Miejsce akcji 3.. Bogowie nawet zapomnieli na pewien czas o nim, jednak w końcu Tanatos przyszedł po duszę Syzyfa.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPołącz w pary: a) „Wielka wojna w kosmosie" 1) mit chiński b) „P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) „Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. Bohaterowie 4.. 5.Mit o Syzyfie - plan wydarze .. My town Połącz w pary.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Test z mitologii greckiej.. SPRAWDZIAN DLA KL V - MITY GRECKIE.. Dom mikołajka 2020-10-21 14:55:33Oto zagadnienia, których rozumienie jest Wam potrzebne, aby dobrze napisać pracę klasową (test) z mitologii.. Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) Poziom 2 (klasa VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum) Poziom 3 (klasy I-III liceum)o jakie mity chodzi w ćwiczeniu 5 str. 28 w podręczniku " Dzień dobry historio" klasa 5?.

Minotaur był: złym jednookim olbrzymem groźnym potworem podobnym do lwaBaza wiedzy / Język polski.

2 MIT O DEMETER I KORZE OPOWIADA O: a) zmienności pór roku b) walce dwu rywalek c) dwu .Sprawdzian mitologiczny.. Przetestuj swoją wiedzę.Mitologia Grecka - test.. Opowieść o życiu ludzi i zwierząt zakończona morałem.. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. Pytania zawarte w teście.. (3-4 przykłady) 4.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Powołanie do życia boskiej pary: Szu i Tefnut - oddzielenie światła od ciemności.. Więcej quizów.. W teście Mitologia Grecka - test znajdziesz następujące pytania:Co wiesz o mitologii Greckiej ?. W Tartarze bogowie ukarali Syzyfa za zuchwalstwo, odtąd miał on do końca świata wtaczać na wysoką górę głaz, który u szczytu spada w dół.. Język angielski z native speakerem - czy warto?. Mity greckie - streszczenia.. Lekcja wychowawcza Ruletka.. Miejscem akcji w znanych ci .5. Ubezpieczenie szkolne - w jaki sposób działa?. poleca 70 % .. Question 1Sprawdzian wiadomości z języka polskiego dla klasy V "MITY GRECKIE".. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. wg Paulinaworsztyn..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt