Świat po 1 wojnie światowej klasa 7
Wczoraj i Dziś 7 Sprawdziany i OdpowiedziWielka wojna lat 1914-1918 spowodowała zmiany w wielu dziedzinach życia.. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim III.. Pobierz.. Zamieszczam materiały do podręcznika Wydawnictwa Nowa Era "Poznać przeszłość.Wiek XX" - autorzy Stanisław Roszak, Jarosław Kłaczkow.I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana „Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Europa po kongresie wiedeńskim.. Rozdział 1.. „Świat po II wojnie światowej" Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, wczoraj i dziś .Chemia Nowej Ery Dziś i jutro Klasa 4 Klasa 4 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 NOWE Słowa na start!. System wersalsko - waszyngtoński.. Jej najbardziej widocznym skutkiem były olbrzymie straty ludzkie i zniszczenia materialne.. Europa i świat po wiośnie ludów IV.. Sprawa polska podczas I wojny światowej; KLASA III LO ..

Świat po I wojnie światowej 6.

Polska w okresie międzywojennym.. Jakim ciałem niebieskim staniesz się po śmierci?. Zginęło ok. 8 milionów ludzi (w Europie), 13 milionów odniosło rany, a 7 milionów zostało inwalidami.1914 r. - zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie; wybuch I wojny światowej 1916 r. - krwawa bitwa pod Verdun 1917 r. - przystąpienie Stanów Zjednoczonych do wojny (przystępują do ententy) 28.VI.1919 r. - podpisanie traktatów pokojowych w Wersalu 5.XI.1916 r. - akt 5 listopada, deklaracja Wilhelma II i .V.. Po jednej stronie stanęły państwa centralne, a po drugiej - ententa.. Rewolucje rosyjskie 1917 r. 49.b.. Schemat Sytuacja gospodarcza Europy po zakończeniu I wojny światowej - plik pdf .. Rozdział 12.. Narodziny faszyzmu we Włoszech 6.. Walki toczyły się na wielu frontach, między innymi we Francji, w Rosji, na Bałkanach i Bliskim Wschodzie.. Sprawa polska u schyłku I wojny światowej 6.. Szukaj.. Czy jesteś osobą wysoko wrażliwą?47.. a. po zakończeniu I wojny światowej w Paryżu odbyła się konferencja pokojowa, która trwała od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czołową rolę odgrywała tzw.klasa 7 Swiat po I wojnie światowej szkoła histori lekcjaI Wojna Światowa Sprawdzian klasa 7 z Historii może przybierać także formy testu lub innych rodzajów materiałów przerabianych w szkole..

Świat po II wojnie światowej.

Schemat metaplanu .. I LO Poziom Podstawowy - Nowa Era.. Kultura i społeczeństwo w dwudziestoleciu międzywojennym 6. : Seria: Wczoraj i dziś : Poziom: Klasa 7: Dział: 5.. Rewolucje rosyjskie 1917 r. - prezentacja ; 50.. W latach wojny powołano pod broń ok. 60 milionów mieszkańców Europy.. Inne tryby testu.Faszyzm - ideologia, która narodziła się we Włoszech po I wojnie światowej; głosiła kult wodza, system monopartyjny, likwidację opozycji; twórcą faszyzmu był Benito Mussolini, który stał na czele Narodowej Partii Faszystowskiej, a po zdobyciu Rzymu przez bojówki „czarnych koszul" w 1922 r. stał na czele państwa jako duceI.. Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu „I wojna światowa" grupa testu A i B dla klasy 7 | .PDF | Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. Rozwiąż test.. Ład wersalski 1.. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: jakbor515 napisano 27.03.2019 20:47. zgłoś do usunięcia.. „I wojna światowa" Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, wczoraj i dziś, I wojna światowaŚwiat po II wojnie światowej Sprawdzian klasa 8; Polska po II wojnie światowej Sprawdzian klasa 8; Upadek komunizmu Sprawdzian; Polska i świat w nowej epoce Sprawdzian; Obecnie jednak los jest dla naszego kraju łaskawy, a nam samym życie płynie spokojnie wczoraj i dziś klasa 7 sprawdziany..

Geneza I wojny światowej; 48.

Zastosowano tam wiele nowych, wyniszczających rodzajów broni.Download: I wojna światowa Test Grupa B odpowiedzi.doc.. Świat w okresie międzywojennym VII.. Wiek XX dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :) 2014-05-17 .Plik pp r1 test a swiat po i wojnie swiatowej.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013. kto został po prostu oszkalowany.Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Przepraszam.. Odbudowa Rzeczypospolitej.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.. Nie oznacza to jednak że powinniśmy .Klasa 7 .. mnikola .I.. II wojna światowa , Klasa 8 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plOpis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu „Świat po II wojnie światowej" grupa testu A i B dla klasy 8 | .PDF | Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. 3 .Test Świat po I wojnie światowej, Rozdział I podręcznika Poznać przeszłość..

I wojna światowa VI.

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz historię .Sprawdzian z historii klasa 8 dział 1 - II wojna światowa - Wczoraj i dziś wikipedia.org Sprawdzian z historii dla klasy 8 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "II wojna światowa".I wojna światowa rozegrała się w latach 1914-1918.. ZSRS w okresie międzywojennym 6.. 2b. Narodziny nazizmu w Niemczech 6.. Świat na drodze ku wojnie 7.. Świat po I wojnie światowej I. : Seria: Wczoraj i dziś : Poziom: Klasa 8: Dział: 3.. Ziemie polskie po wiośnie ludów V.. Opis testu.. I wojna światowa , Klasa 7 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plKlasa 7 Klasa 8; Z historią na Ty; Od Piastów do Jagiellonów; .. Świat po II wojnie światowej; Polska po II wojnie światowej; Upadek komunizmu; Polska i świat w nowej epoce; Książka nauczyciela (w tym testy, sprawdziany i klucz odpowiedzi) Wczoraj i dziś ze strony wydawnictwa.Historia - Nowa podstawa programowa.. Już w styczniu 1919 roku rozpoczęły się obrady Kongresu Wersalskiego, którego głównym zadanie było stworzenie nowego ładu w Europie po I wojnie światowej.Świat po I wojnie światowej .. Czy przetrwasz w świecie baśni braci Grimm?. To z nowej ery?. I wojna światowa - przebieg i skutki - brak; 49.a.. Europa po kongresie wiedeńskim II.. Instrukcje dla grup - plik pdf Mapa mentalna ONZ - plik pdfRocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii.. Planeta Nowa Puls Życia Spotkanie z fizyką Tajemnice Przyrody Wczoraj i dziś.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt